Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Múlt hétfő óta nem idézi a Magyar Hírlap cikkeit reggeli lapszemléjében a Klubrádió, a lap úgy tudja, ennek oka egy szeptember 21-ei, a Kossuth téri eseményekről tudósító cikk (Merre van a Klubrádió?), amiben a következőket írták: "SMS-t kapunk mi is, a Népszabadsághoz és a Klubrádióhoz kell majd vonulni, korábban a Magyar Rádióról és a Deák téri SZDSZ-sátorról volt szó. Kompetens szervezőt nem találunk. Akit a színpad környékén kérdezünk, nem tartja valószínűnek a dolgot: a Népszabadság messze van, a Klubrádióról meg senki sem tudja, hol van."
A Magyar Hírlap szombati cikke szerint a rádió vezetése az akkori helyzetben úgy gondolta, a Kossuth téri beszámoló veszélybe sodorhatta volna a rádiót és az ott dolgozók testi épségét. A cikk azt is hozzáteszi, hogy a Klubrádió február óta neheztel a lapra, amikor is egy publicisztikában arról írtak, hogy a rádió letiltotta a kormány irányába kritikus műsorvezetőket. (Nyilvánvalóan Para-Kovács Imre Addig jó, míg Kádár él című írásáról van szó.) A szombati cikkben meg szerették volna szólaltatni a Klubrádió vezérigazgatóját, Rudas Gábort, de ő nem kívánt nyilatkozni.
Kellemetlen helyzet
"Kialakult egy számunkra kellemetlen helyzet, amit meg szerettünk volna beszélni a Magyar Hírlappal, de ők ehelyett cikket akartak íratni az ügyről, amellyel viszont én nem értettem egyet, ezért nem is nyilatkoztam - mondta az Indexnek Rudas Gábor, a Klubrádió vezérigazgatója. - Sajnos ők azt a megoldást választották, hogy megjelentették ezt a cikket, ami egyébként szerintem nekik kínos, nem nekünk."
"Az ominózus sms-re különben más médiumok felhívták a figyelmünket, többen idetelefonáltak, hogy tudunk-e róla - mondta Rudas Gábor. - Velük megbeszéltük, hogy a biztonságunk érdekében inkább ne írjanak erről; itt száznegyvenen dolgoznak, ezzel nem lehet játszani."
A kollegialitás hiánya
Kérdésünkre, hogy megsértődésről, visszavágásról van-e tehát szó, Rudas Gábor közölte: "Nem sértődésről van szó, hanem a kollegialitás hiányáról. Egyébként dönthetek úgy is, hogy tisztán gazdasági indokok alapján más, sokkal olvasottabb lapokat szemlézünk." A Magyar Hírlap felvetését, mely szerint a februári Para-Kovács-publicisztika óta neheztel a rádió lapra, a vezérigazgató nem kívánta kommentálni, de megjegyezte, az az írás tele volt valótlan állításokkal, és a rádió érveire sem volt kíváncsi a lap.
Szombathy Pál, a Magyar Hírlap főszerkesztője elmondta: kollégái szóltak neki múlt héten, hogy napok óta nem szerepelnek a lapszemlében, és ők úgy gondolták, mivel nyilván vannak olyan olvasóik, akik szokták hallgatni a Klubrádiót is, egy cikkben elmagyarázzák ennek az okát. A főszerkesztő egyébként érhetetlennek tartja, miért érezte a rádió veszélyesnek az írást, hiszen az egy nappal az események után jelent meg, ráadásul arról szólt, hogy komolytalan az sms-ben szervezett tüntetés.