Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMTovábbi Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Rudi Zoltán, a Magyar Televízió elnöke egy szerdai sajtótalálkozón úgy nyilatkozott, hogy csak újsághírből értesült elnöke arról, hogy az általa vezetett intézmény helyzetének rendezését kérve Gyurcsány Ferenc miniszterelnökhöz fordult az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségének (EBU) vezetője.
Ki tudott a levélről?
Rudi Zoltán ezzel ellentmondásba került a közszolgálati médiumnál február óta program-főtanácsadóként dolgozó Olaf Steenfeadt által korábban közöltekkel.
"Az EBU tagjainak érdekképviselete: semmit nem tesz az érintett szervezet tudta nélkül" - nyilatkozta ugyanis a német szakember az MTI-nek múlt pénteken, kérdésre válaszolva pedig azt mondta, a menedzsmentnek tudomása kellett, hogy legyen az EBU ez irányú "aktivitásáról".
Mint akkor elmondta, Magyarországról "nem érkezett direkt segélykérés" a tagjai - egyebek mellett anyagi - helyzetét rendszeresen figyelő szervezethez, ahol "rémülten" szemlélik az MTV helyzetét.
Nincs pénz a pártoknak?
"Egyetlen fillér sem jut, egyetlen pártnak sem."
"Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy jelenleg az MTV külső gyártású műsorainak költségvetéséből egyetlen fillér sem jut, egyetlen pártnak sem" - nyilatkozta az Index kérdésére Rudi Zoltán.
A tévéelnök ezzel ismét ellentmondott német tanácsadójának, hiszen Olaf Steenfeadt az EBU-nak, az EBESZ-nek és a német kormánynak elküldött levelében például azt írta: "A tartalmi befolyásgyakorlásnak, amely főként a személyzet irányításában jelentkezik, súlyos gazdasági összetevője is van. A tévé külső gyártásban készülő produkcióinak az elosztását ugyanis döntően politikai nyomás irányítja. Ezek kapcsán általában biztosra veszik, hogy a kedvezményezett producer közel áll egyik vagy másik párthoz, és hogy a műsorköltségekből visszafolyik valamennyi a pártoknak."
Éles hangú levél
Múlt heti sajtóhírek szerint másfél hónapja éles hangú levélben követelte az MTV helyzetének rendezését Gyurcsány Ferenc kormányfőtől, valamint személyes találkozót kért az ügyben az EBU elnöke, a posztjáról augusztus végén távozott finn Arne Wessberg.
A július 18-án kelt levélben a szervezet elnöke sajnálatosnak tartja, hogy a "Magyar Televízió távolról sem tesz eleget a politikai befolyástól való függetlenség minimális követelményeinek", és az erős politikai befolyás mellett rendkívül rossz az anyagi helyzete az intézménynek.