További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A szavazás első fordulóját lezáró szombati gálaműsort viszont minden bizonnyal a teleshopok rendezője készítette, mivel olyan unalmas volt, mint egy maratoni Abtroninc és Testmester 2000 kiárusítás, sőt a magam részéről még azzal is jobban jártam volna, ha ebben a két órában inkább azt nézem, hogyan gyűlik a kosz a lábkörmöm alatt.
A Nagy Könyv stábjának minden idők százötven legjobb regényéről csupán Varnus Xavér és Katona Klári jutott az eszébe, be is hívták őket a stúdióba, hogy úgymond kedvenc könyveik mellett kampányoljanak. A kétórás műsorban rajtuk kívül egy történész, egy irodalmár, egy kulturális miniszter, egy televíziós maradvány, egy színésznő és egy női rézandrás üvöltözött olyanokat, hogy "A lét elviselhetetlen könnyűségét ne engedjük kiesni!", meg hogy "Állítsák meg az Állítsátok meg Terézanyut! Szavazzanak most!".
Mindezt legfeljebb Baló György reszelős hangja szakította meg, ahogy időről-időre egy-egy újabb izgalmas táblázatot ajánlott a figyelmünkbe, mint egy könyvelő, aki éppen a közszolgálati televízió konszolidált éves mérlegének érdekfeszítő részeire hívja fel a figyelmünket. A regényekről, meg hogy miért is szavazzunk rájuk, persze egy szó sem esett.
Persze nem kell rögtön bikinis iszapbirkózást szervezni Anna Karenina és Terézanyu között, de azért érdekesebben is fel lehetett volna dolgozni azt a százötven könyvet, ami valójában sokkal több izgalmat, fordulatot és kalandot kínál, mint a kereskedelmi csatornák egész éves szappanopera- és valóságshow-termése. Teszem azt lehettek volna filmbejátszások, vagy legalább egy nyomorult irodalmi zsákbafutás.
Az MTV egyetlen mázlija, hogy a Sztárbox és a Megasztár elődöntője miatt minden bizonnyal csak csendben otthon penészedő filológusok és másnapos esztéták nézték a műsort, így júliusban, amikor újból a képernyőre kerül a Nagy Könyv, már senki sem fog emlékezni erre az iszonyatos buktára.