Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMElső körben elutasították
A szakmai körökben kevéssé ismert Méhes előző évben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Kiskeresztjét. Erre a kitüntetésre hivatkozva utasította el a Vegyépszer elnökének kérését Orbán Viktor kabinetfőnöke, mondván, "miniszterelnök úr 1998 óta, amióta kormányon vagyunk, a Kossuth-díjjal, illetőleg bármely más állami elismeréssel kapcsolatban azt a szabályt követi, hogy azoknak, akik állami kitüntetésben részesültek a közelmúltban, a Kossuth- vagy Széchenyi-díjra történő felterjesztését nem támogatta. Mivel édesapád abban a megbecsülésben részesült, hogy 2000-ben állami kitüntetést kapott, azért őrá is vonatkozik ez az íratlan szabály" - áll a miniszterelnöki hivatali, koronás címeres levélben. Méhes György 2002-ben mégis megkapta a díjat.
Különleges kapcsolat?
Milyen különleges kapcsolat van a miniszterelnök és Nagy Elek, a Vegyépszer Rt. igazgatóságának elnöke között - erre vár választ Orbán Viktortól Keller László szocialista képviselő, aki szerint a különleges kapcsolat miatt áthágják az írott és íratlan szabályokat. Keller a napilapnak az Élet és Irodalom egyik cikkére hivatkozik. Ebben egy Erdélyből éppen visszaérkezett személy azt írja: "Méhes György friss Kossuth-díjának hírét, akik szerzőt és művét ismerik, elképedve fogadták". Méhes ugyanis közepes tehetségű író-iparos, akinek "életműve" a "létező szocializmus" negyven évében, annak szolgálatában, a szocreál jegyében jött létre - jó fizetségért.