Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMRachel Weisz a legjobb brit színházi színésznő
Rachel Weisz nyerte el a legjobb színésznő, Mark Rylance pedig a legjobb színész Laurence Olivier-díját. A legrangosabb brit színházi elismeréseket - amiket a Broadway Tony-díjaival emlegetnek egy lapon - vasárnap este adták át Londonban a Grosvenor House-ban.
Rachel Weisz A vágy villamosában nyújtott Blanche-alakításával érdemelte ki a megtiszteltetést. Mark Rylance, aki már másodszor vehette át az Olivier-díjat, ezúttal a Jerusalem című drámában hívta fel magára a figyelmet, amit a legjobb darab díjára is esélyesnek tartottak.
A legjobb új színmű díját meglepetésre mégis a huszonnyolc éves afroamerikai Katori Hall vehette át The Mountaintop című darabjáért, amely a polgárjogi harcos, Martin Luther King meggyilkolása előtti estén játszódik. A Laurence Olivier-díj történetében először fordult elő, hogy fekete bőrű írónő kapta ezt az elismerést.
A legjobb új vígjáték díját egy szilveszterező középosztálybeli New York-i baráti társaságról szóló darab, a The Priory, a legjobb új musical elismerését pedig a Spring Awakening című rockmusical kapta. A rendezők mezőnyéből Rupert Goold emelkedett ki, aki a texasi energetikai óriáscég bukását ábrázoló Enron című művet állította színre.
A brit színházi életben játszott rendkívüli szerepéért Maggie Smith életműdíjban részesült. A kétszeres Oscar-díjas színésznőt az utóbbi években a Harry Potter-sorozat Minreva McGalagony tanárnőjeként láthattuk.