További Belföld cikkek
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
Költségvetési pénzből hiteleztek
A PSZÁF vizsgálata szerint az ÁAK gyakorlatilag megfinanszírozta a Britton cégcsoport részvényvásárlását. Az Rt június 26-án menesztett igazgatója, Bitvai Miklós június közepén egy szerződés nyilvánosságra hozatalával próbálta tisztázni cége szerepét.
A dokumentumon szereplő dátum szerint március 13-án kötött szerződés bár szokatlan megoldásokat tartalmaz, összességében jogszerűnek minősülne. A PSZÁF adatai alapján azonban valószínűsíthető, hogy azt utólag írták alá, az AÁK szerepének tisztázására - írja a napilap.
A vezérigazgatónak tudnia kellett
Azt egyelőre nem tudni, hogy a tranzakció utólagos legalizálására a PSZÁF ellenőrzése miatt, vagy szóbeli megállapodás alapján került sor. Mint ahogy az sem kizárt, hogy az Rt vezetése májusig nem tudta, mi történik a cég vagyonával - írja a Népszabadság.
Bitvainak legkésőbb a dokumentum aláírásakor értesülnie kellett a tranzakcióról.
Tisztára mosott sztrádamilliárdok
Autópálya-szálat sejtet az MSZP is. A szocialista frakcióelnökség nevében feltett kérdéseiben Gy. Németh Erzsébet gyakorlatilag állításként fogalmazza meg a Vegyépszer Rt. és az Orbán-kormány idején zajlott sztrádaépítésekben részt vevő más cégek érintettségét.
A Népszabadság információi szerint valóban a konzorcium tagjaként sztrádákat építő Betonút Rt. vezeti a károsult ügyfelek listáját, milliárdos veszteséggel. A lap értesülései szerint az ügyben eddig egyedül feljelentést tett, mintegy félmilliárd forinttal megkárosított magánszemély szintén a Betonút rt.-hez köthető.
A Népszabadság informátorai a Vegyépszer Rt.-t és több, Cipruson, az Egyesült Államokban és kis szigetországokban bejegyzett offshore céget is károsultként neveztek meg. A rendőrség még ellenőrzésre szoruló gyanúja szerint az offshore cégeken keresztül mosták tisztára ismeretlenek a nagy valószínűséggel az autópálya-építésekből származó tízmilliárdos nagyságrendű összegeket. A pénzmosás gyanúja miatt nemzetközi szerveket is bevonnak a nyomozásba - írja a napilap.
Medgyessy barátja Kulcsárral üzletelt
Az ügyben egyre hangsúlyosabb szerepe van Mudura Sándornak is. A Medgyessy Péter miniszterelnökkel jó barátságot ápoló erdélyi üzletember a Magyar Nemzet értesülései szerint személyes üzleti kapcsolatban állt a brókergate fő felelősének tartott Kulcsár Attilával. A bróker neve Mudura Lotus Market Rt. nevű cégében bukkan fel. A felerészt Mudura és cége, a Plaza Invest tulajdonában álló cég másik ötven százalékát a Britton cégcsoport cégei tulajdonolják.
A Lotus Market Rt. nemrégiben 10,6 millió dolláros hitelt kapott a magyar Eximbanktól. A hitelt gyakorlatilag a magyar államkasza garantálja.
|