További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid: Sikerülhet elérni, hogy szakemberek kerüljenek a város működését meghatározó cégek élére
- Gyanúsítottként hallgatták ki Győrffy Balázst, aki ittasan eltörte egy nő orrát
- Márciusig rács mögött marad az óbudai alpolgármester
- Magyar Péter: Lázár János minisztériuma kirúgta Tarr Zoltán feleségét
- Szexuális visszaéléssel gyanúsítják a balatonfüredi bencés gimnázium volt apácáját
Mindennek fényében Juhász Gábor, szocialista frakcióvezető-helyettes kérdéseket fogalmazott meg, amelyet információink szerint interpellációban is fel kíván majd tenni Polt Péter legfőbb ügyésznek. Juhász azt firtatja például, hogy Polt Péter továbbra is tartja-e magát ahhoz, hogy konkrét ügyekben nem ad személyes utasítást. "Egy csapatban focizik-e a rendőrség és az ügyészség?" - szól egy további kérdés.
Borbély Zoltán, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elmondta: az ügyészség folyamatosan összhangban dolgozik a rendőrséggel, azonban ezt az összhangot kiemelt ügyekben az ügyészség felügyeli, és ezért hallgathatta ki Rejtő E. Tibort, a K&H Bank előzetes letartóztatásban lévő vezetőjét. Borbély szerint az ügyészségnek joga van nyomozati cselekvésről önállóan dönteni. "Polt Péter nem adott személyes utasítást" - mondta Borbély.
Németh Lajos, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs igazgató-helyettese szerint a rendőrség nem tudott arról, hogy az ügyészség elszállította és kihallgatta Rejtő E. Tibort, azt azonban nem kívánta kommentálni, hogy mindez milyen formában befolyásolja a további nyomozást.
Rendkívüli fordulat?
Juhász Gábor az iránt is érdeklődik, a K&H, és a pénzmosási ügy vádlottjai terhelő vallomást tettek-e Medgyessy Péter miniszterelnökre, amit az ügyészség kiszivárogtott-e Szalay Annamáriának - utalt Juhász arra, hogy a fideszes képviselő szerint Medgyessy nem csak miniszterelnökként, hanem bankelnökként is megbukott a pénzmosási ügy tanulságaképpen.
Juhász Gábor az ügyészség tettét rendkívüli fordulatként értékelte. Már csak azért is, mert állítása és tudomása szerint a rendőrséget sem előtte sem Rejtő átszállítása után nem értesítették minderről.
Az MSZP a K&H brókerbotrány felderítésének hátráltatásaként értékeli, hogy az ügyészség nem továbbította a rendőrség kérelmét az osztrák hatóságoknak, amelyben Kulcsár bécsi kihallgatását kérték. A nyomozás vezetője szerdán azt mondta, elfogadják az ügyészség álláspontját ezzel kapcsolatban, ugyanis elképzelhető, hogy az ottani kihallgatás meghosszabbítaná Kulcsár kiadatását.
Juhász Gábor arra is kíváncsi, amit a K&H brókerbotrány felderítésére létrehozandó országgyűlési vizsgálóbizottság is firtatni fog, nevezetesen, hogy az ügyészség kereste-e egy 2001 őszén történt állítólagos bűncselekmény felelőseit, Pintér Sándor exbelügyminisztert, Demeter Ervin akkori titkosszolgálati minisztert és Varga Mihály akkori pénzügyminisztert. Úgy tudjuk, hogy Juhász arra a Népszabadságban megjelent információra utal, amely szerint abban az időben előzetes letartóztatásba helyezték a Synergon vezetőjét. Erre a cég részvényei zuhanásba kezdtek, amit "valakik" kihasználtak, a papírokat felvásárolták". Nem sokkal később kiengedték a cégvezetőt, anélkül hogy kárpótolták, vagy akár csak bocsánatot is kértek volna.