További Belföld cikkek
- Megjelent a hallgatói kiválósági rangsor, kicsúszott a legjobb tízből a neves budapesti egyetem
- Senkivel sem közösködik a szürreális bulival jubiláló tízéves Kutyapárt
- Nagy bejelentést tett a MÁV vezérigazgatója, de a munka oroszlánrésze még hátravan
- Szájer József a meneküléséről: az ominózus házon nem is volt eresz
- Megkezdődik a modellváltás a BME-n, így maradna jogosult az egyetem az Erasmus-programra
Gyors háborúban bízik a kormány
Medgyessy Péter emlékeztet arra, hogy a kormány az iraki válság kezdetétől a békés megoldás mellett állt ki. "Irak nem élt a békés megoldás lehetőségével, több mint 10 éven át szembehelyezkedett a nemzetközi közösség elvárásaival.
- Az iraki diktatúra tömegpusztító fegyverei kockázatot jelentenek a nemzetközi közösségre, a nemzetközi biztonságra. A nemzetközi békét és biztonságot komolyan veszélyeztető helyzet felszámolása érdekében elkerülhetetlenné vált a katonai erő alkalmazása - fogalmaz Medgyessy Péter.
"Minden intézkedés az ország biztonságát szolgálja"
A kormányfő jelzi: Magyarország, összhangban az ENSZ, az EU és a NATO állásfoglalásaival érdekelt a nemzetközi terrorizmus és a tömegpusztító fegyverek felszámolásában, a nemzetközi stabilitás megőrzésében. - Az Irakra vonatkozó ENSZ-határozatok következetes érvényesítése Magyarország biztonságát és érdekeit is szolgálja.
A közlemény szerint a kialakult helyzetben a Magyar Köztársaság kormányának minden lépését az ország biztonságának, állampolgárai nyugalmának garantálása, az ország biztonsági érdekeinek érvényesítése határozza meg.
- Magyarország nem áll háborúban, nem részese a katonai konfliktusnak, magyar katonák nem vesznek és nem is fognak részt venni az Irakban zajló katonai műveletekben - szögezi le a miniszterelnök.
Ülésezik a nemzetbiztonsági kabinet
Medgyessy hangsúlyozta, az ország biztonsága nem politikai és nem pártpolitikai ügy. A miniszterelnök kijelentette, a háborút követően Magyarország szívesen közreműködik az új Irak felépítésében.
Juhász: Nincs szükség magasabb biztonsági intézkedések elrendelésére
Lamperth Mónika arról tájékoztatta a sajtót, hogy a nemzetbiztonsági kabinet ülése előtt az országos hatáskörű rendészeti szervek vezetőivel tanácskozott. A megbeszélésen megállapították, hogy az országban élő embereket semmilyen veszély nem fenyegeti. Az elővigyázatosság érdekében azonban néhány objektum és nagykövetség fokozott védelmet kap. Több rendőr látható majd az utcákon, megerősítik a határok őrizetét és a határőrök nagyobb létszámmal végzik majd az úgynevezett mélységi ellenőrzési feladatokat is.
Juhász Ferenc újságírói kérdésre elmondta, hogy a honvédség óvatosságból a NATO-előírásoknak megfelelően fokozott figyelemmel végzi munkáját, ám magasabb biztonsági intézkedések elrendeléséről nincsen szó.
Négypárti egyeztetés kezdődik
A demokrácia szabályainak megfelelően a kormány a nemzetbiztonsági kabinet ülését követően a parlamenti pártokat is tájékoztatja az iraki eseményekkel kapcsolatos fejleményekről, a Magyarország biztonsága érdekében meghozott intézkedéseiről - tette hozzá Medgyessy Péter.