További Belföld cikkek
- 60 milliós Merci, vagy nincs mit enni? – Anyagi különbségek karácsonykor
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
- Négyes karambol történt az M5-ös autópályán
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
Várhegyi Attila A vád hűtlen kezelés, vesztegetés és magánokirat-hamisítás |
Várhegyi mellett további kilenc polgár foglal helyet a vádlottak padján, ők olyan vállalkozások vezetői akik pár tízezer forinttól néhány százezer forintig terjedő összegekkel támogatták a helyi Fidesz 1994-es önkormányzati kampányát. Nevük igazából nem érdekes, közülük talán csak a másodrendű vádlott, Simó József szerepe meghatározó, aki a kérdéses időszakban a MAHIR Szolnok Kft. ügyvezetője, a Fidesz szolnoki szervezetének elnöke és a párt kampányfőnöke volt.
Reklámtevékenység nem zajlott
Az ügyészség szerint a vád tárgyává tett koreográfia úgy zajlott, hogy Várhegyi kért egy bizonyos összeget, a cégek utaltak a MAHIR Szolnok részére, utóbbi számlát bocsátott ki, amire odapingálták: ,,1994-es reklámtevékenység". Ám ilyen tevékenység nem zajlott, a MAHIR Szolnok egyik cégnek sem végzett ilyen jellegű munkát.
A vádirat szerint Várhegyi 1995 februárjában olyan előterjesztést tett a városi közgyűlés felé, hogy egy bizonyos szolnoki területre vonatkozó rendezési terv és a beruházók által készített terv eltérései miatt bizonyos befektetők elmaradt haszon és erkölcsi kár megtérítését követelik az önkormányzattól.
Javasolta is a kérdéses terület térítésmentes átadását, ezt az illetékes bizottság nem támogatta, azt viszont igen, hogy ezek a vállalkozók részesüljenek előnyben a vásárlásnál. Így is lett, ezt támasztja alá a későbbi igazságügyi szakértői vélemény is: a szerződésekben szereplő vételárak alacsonyabbak az 1995. évi piaci forgalmi értéknél.
A vádirat szerint Várhegyinek ezen szerződések megkötésére nem volt jogosultsága. Arra pedig végképp nem, hogy minderről nem tájékoztatta a közgyűlést, lemondott visszavásárlási jogról, és így tovább. Közel kétszázmillió forintos hátrányt számoltak ki az ügyészek, amely Szolnok Megyei Jogú Várost érte a rossz üzletek miatt.
Várhegyi szerint a bíróság igen gyorsan kimondja ártatlanságát
Az ügyet egyébként azért tárgyalják a Pest Megyei Bíróságon, mert a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Bíróság bírái elfogultságot jelentettek be. Várhegyi egy közelmúltban adott interjúban azt mondta, hogy számításai szerint az ügyész bizonyítékok hiányában ejti a vádat, vagy ha nem, a bíróság igen gyorsan kimondja ártatlanságát.
Szerinte egyetlen vallomás szól ellene, azé a Simó Józsefé, aki jelenleg immár - hiába, az élet a legnagyobb mókamester - a szolnoki közgyűlés szocialista frakciójának delegáltja a vagyonbizottságban.