További Bulvár cikkek
Ki kellett költöztetni egy családot
Göncruszkán egy családot ki is kellett költöztetni, mert a patak vízszintje egy teljes méternyit emelkedett, s egy lakóház össze is dőlt. A településen fel kellett szedni egy gyalogoshidat is, mert az veszélyesen visszaduzzaszotta a patak vizét. Az áradás több mezőgazdasági területet is elöntött, köztük egy száz hektáros, lábon álló gabonbatáblát is. A szakemberek itt jelenleg az átereszeket próbálják megtisztítani, hogy biztosítani lehessen a jelenleg is hulló csapadék szabad lefolyását.
A Zemplén megyei Telkibányán a gönci csapadélmennyiség kétszerese, 300 milliméter eső hullott le. Emiatt megáradt a Csenkő-patak, s a vízözön elvitte a patak fölött húzódó egyik kisebb hidat. Jelenleg ennek következtében több lakás is megközelíthetetlen. A helyszínre kiszálltak a gázszolgáltató szakemberei is, mert félő, hogy veszélybe kerülhetnek a gázszerelvények is. A közeli Nagyhután egy utat mosott el a víz, emiatt a közúti forgalomban keletkeztek fennakadások.
Szétázott a színház
Tolcsván a Tolcsva-patak duzzadt meg, ott homokzsákokkal védik a legveszélyesebb szakaszokat. A 37-es főúton, Bodrogkisfalud térségében az út menti árkok is megteltek vízzel, részben elborítva az aszfaltot. Tokajon pedig több helyen is sárlavina zúdult a mélyebben fekvő térségekre, a Kopasz-hegy környékén. A katasztrófavédők az összes helyszínen megerősített szolgálattal igyekeznek elhárítani a komolyabb károkat.
Több tízmilliós károkat okozott Csongrád megyében is az elmúlt két nap alatt leesett, több mint 10 centiméter eső. A megyében több mint kétszáz bejelentés érkezett a tűzoltókhoz, akik azonban ennek elelnére tegnap este fél tízre mindenhonnan kiszivattyúzták a vizet.
Hatalmas károkat okozott az esőzés Szegeden is. Az RTL Klub Híradója szerint csak a szegedi Pinceszínházban többmilliós a kár: a bútorok, a színpad, a nézőtér székei szétáztak, a színház fény és hangtechnikája tönkrement, valószínűleg az egész elektromos rendszert ki kell majd cserélni.
Hidegrekord
Még soha nem mértek 1870 óta olyan alacsony hőmérsékletet Budapesten - a nap legmelegebb szakában - július 28-án, mint a mai napon - tudta meg az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) ügyeletesétől szerdán az MTI.
"A maximum értékek minimumát tekintve 1918-as rekordot döntött meg az időjárás: aznap 18,1 Celsius fok volt a legmagasabb hőmérséklet, most szerdán viszont csak 16,8-et mértünk" - mondta Fejes Edina.
A hőmérséklet alakulását a fővárosban Pestszentlőrincen méri rendszeresen az OMSZ, amely a minimum és a maximum hőmérsékleteket is minden nap rögzíti. Az ügyeletes azt mondta: csapadék még éjszaka és csütörtökön is jellemző lesz, a hétvégén viszont már kevéssé valószínű.