VÉGE I csoport
90+10'
Norvégia 3
Szenegál 2
VÉGE J csoport
90+7'
Jordánia 1
Algéria 2
június 23. 19:00 K csoport
'
Portugália
Üzbegisztán
június 23. 22:00 L csoport
'
Anglia
Ghána
Csapat
M
Gy
D
V
Lg
Kg
P
2
2
0
0
3
0
6
2
1
0
1
2
2
3
2
0
1
1
2
3
1
2
0
1
1
1
3
1

12 ezer gyorshajtót mértek az M0-áson 15 óra alatt

2009.01.05. 14:07
Mintegy 12 ezer felvételt készítettek gyorshajtókról 15 óra leforgása alatt azok a sebességmérők, amelyeket a rendőrség a napokban tesztel az M0-ás autóúton - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályának helyettes vezetője.

Öt sebességmérő dobozt szereltek fel az M0-áson, amelyekben két sebességmérő van, tehát három mindig "vak", de a dobozokban cserélgetik a mérőberendezéseket, mondta Fótos József. Újdonság, hogy ezek nemcsak szemből mérnek, hanem hátulról is, mert sok motoros, mivel elöl nem volt rendszámtáblája, kibújt a felelősség alól.

A sebességmérőket a napokban tesztelik, és várhatón a jövő héten fogják "élesíteni". Már a teszt is igen meglepő eredményt mutatott, ugyanis 15 órányi felvétel alatt 12 ezer fénykép készült gyorshajtókról - mondta.

Hangsúlyozta, korábban az M1-es és M7-es autópálya közös szakaszán is hasonló volt a tendencia: a sebességmérők tesztidőszakában naponta több ezer felvétel készült, ma ez a szám körülbelül 30-40.