Putyin, a diktátor
A kritikus ötök szerint Putyin a Kreml irányítása alá vonta az orosz parlamentet, a bíróságokat és a médiát; népirtást hajtott végre Csecsenföldön; KGB-s kollégáival töltötte fel a kormányzat felét és rettegésben tartja az orosz társadalmat.
"A barátság közös értékeken alapul" - áll a hirdetésekben, melyben arra kérik Busht, hogy "nézzen újra mélyen barátja, Putyin elnök szemébe".
Személyes érdekellentétek
A hirdetésekben állítottak hitelét rontja, hogy aláírói között van Borisz Berezovszkij orosz mágnás. A kommunizmus bukása utáni zűrzavaros időszakban tisztázatlan körülmények között hatalmas vagyont szerző oligarchát Putyin mindenáron bíróság elé állítaná. Többször is kérte az Angliában élő Berezovszkij kiadatását, ám a milliárdos hosszas huzavona után végül politikai menedékjogot kapott az Egyesült Királyságban.
Szintén aláírta a levelet Ruszlán Hazbulatov, az Állami Duma egykori elnöke. Hazbulatov többször is komoly összetűzésbe került Putyinnal, igazából a kommunista vezető sem tartozott a demokrácia nagy bajnokai közé. A levelet aláírta még Iván Ribkin, aki szintén volt házelnök az orosz parlamentben; Jelena Bonner, Andrej Szaharov özvegye és a Nagy-Britanniába még a szovjet időkben diszidáló Vlagyimir Bukovszkij is.
Milliós költségek
A kampány költségei igen magasak lehettek, a hirdetést megjelentető lapok közül a New York Times és a Financial Times 25 millió forint körüli összeget kér egy egész oldalas hirdetésért, a Washington Post ennél csak pár százezerrel olcsóbb. A BBC százmillió forint körüli összegre becsli a kampány teljes költségét. Ez mindenesetre egészen biztosan nem rázta meg a több milliárd dolláros vagyon összeharácsoló Berezovszkijt.