A Haaretz című izraeli napilap pakisztáni tudósítója négy lehetséges személyt illetve csoportot sorolt fel, akiknek mind érdekükben állhatott meggyilkolni Bhuttot. Akárki is tette, kilétét igyekszik titokban tartani. A lap szerint erre utal, hogy a merénylő olyan bombát használt, ami felismerhetetlenségig szétroncsolta saját testét, vagyis mindent megtett azért, hogy utólag nehéz legyen azonosítani és így kapcsolatrendszerét feltérképezni.
Bhutto gyilkosa lehet valamelyik al-Kaida közeli szélsőséges iszlamista szervezet. A tálibokkal szövetséges milíciák kifejezetten erősek az afgán határ környékén a pakisztáni oldalon is. A fundamentalisták jobban tarthattak Bhutto esetleges választási győzelmétől mint a most hatalmon lévő Musarraftól. Bhutto nyugat-barát elkötezettsége közismert volt. Amikor októberben már merényletet kíséreltek meg ellene, Bhutto a radikális iszlamistákat vádolta.
A támadást egy külföldi titkosszolgálat vagy militarista csoport is elkövethette. A Pakisztánnal évtizedek óta viszályban lévő India érintettsége tűnik a legkézenfekvőbbnek. Ha a merénylőt Indiából mozgatták, akkor a cél Pakisztán lejáratása, a káosz mesterséges gerjesztése lehetett. Egy meggyengült Pakisztán elsősorban a Kasmír miatt folyamatosan aggódó Indiának lehet érdeke.
Pervez Musarraf elnöknek is lehetett oka a gyilkosságra. A januári választások egyik nagy esélyese volt az ellenzék népszerű politikusnője. Megölésével a legfontosabb rivális tűnt el.
Hasonló lehetett az indítéka Naviz Sarif ellenzéki vezetőnek. Ő korábban éppen Bhuttót követte a miniszterelnöki székben és élen járt a család elleni korrupciós eljárások szervezésében. Bhutto férjét éppen az ő idejében ítélték börtönre. Sarif és Bhutto ugyan kibékültek az elmúlt hetekben, de a januári választásokra ismét riválisok lehettek volna.