További Külföld cikkek
- A Vatikánban rendkívüli biztonsági intézkedések léptek életbe
- Drasztikusan csökken a népesség Ukrajnában, kérdés, mennyien maradnak a háború után
- Dmitrij Medvegyev üzent Georgiának: Ilyenért régen lámpaoszlopokra akasztották az embereket
- A georgiai biztonsági erők vízágyúval oszlatták Tbilisziben a parlament előtt tüntetők tömegét
- Egyre súlyosabb a helyzet a Gázai övezetben, leállították a térségbe érkező segélyszállításokat
A tervezettnél jóval kevesebb magyar állampolgár utazott el szerda éjjel Kenyába, mert az utasok nagyobb része lemondta a tervezett üdülést, tudta meg a Független Hírügynökség. A Kenyán át Zanzibárba induló repülőgépre 88-an szálltak fel.
Az utat három iroda szervezte. A Neckermann utasainak nyolcvan százaléka, a Safari Travel utasainak a fele mondta le a már kifizetett üdülést. A Malév Air Tours képviselője azt mondta, hogy ügyfeleik közül negyvenen nem vállalták a repülést. A Safari Travel egy nyilatkozatot is aláíratott, amelyben mindenki saját felelősségére vállalta az utazást.
Egyes veszélyességi kategória
A magyar Külügyminisztérium szerdán sorolta a legveszélyesebb kategóriába Kenyát, az országban kitört fegyveres zavargások miatt. A tárca ezzel felülírta korábbi álláspontját, ami szerint elszigetelt jelenségekről van szó, amelyek nem jelentenek országos veszélyt.
A december végi választások miatt Kenyában kitört fegyveres zavargások miatt a biztonsági helyzet az országban kiszámíthatatlan, így az odautazás jelenleg olyan mértékű kockázatot rejt, ami miatt a külügy az utazást nem javasolja, és az országot az "Nem javasolt utazási célországok és térségek" kategóriába sorolta.
Jelenleg négyszáz magyar turista tartózkodik az afrikai országban, mindannyian jól vannak. A külügyminisztérium a kenyai magyar nagykövetség segítségével folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket. A tárca azt kéri a Kenyába utazni szándékozóktól, hogy rendszeresen ellenőrizzék a közzétett információkat a minisztérium honlapján.
A kenyai zavargások meglepték az afrikai országban vakációzó turistákat, ám többnyire türelemmel veszik tudomásul, hogy a váratlan helyzet befolyásolja üdülésüket. A diplomáciai képviseletek és az utazási irodák felvették a kapcsolatot valamennyi külföldi turistával, és elkezdték megszervezni mielőbbi hazatérésüket. A nyaralóktól azt kérik, hogy ne kiránduljanak egyénileg, csak szervezett, csoportos programokon vegyenek részt.
Afrikai üdülőhely
A kenyai elnökválasztás utáni zűrzavar, illetve annak széles körű közvetítése a médiában közvetlenül fenyegeti az ország eddig felfelé ívelő turizmusát, amely jelenleg a kenyai GDP 14 százalékát adja. Az Indiai-óceán partján fekvő ország eddigi stabilitásának köszönhetően közkedvelt afrikai üdülőhely lett, a turisták elsősorban a szafarikat és a festői szépségű strandokat keresik fel.
Szerdán a kenyai turisztikai hivatal optimista hangvételű közleményt adott ki, amelyben azt állította, hogy "a legtöbb övezet, ahol zavargások törtek ki, messze esik a turisták által látogatott térségektől".
Ugyanakkor erőszakcselekmények történtek Mombasában is, és lángba borult a közép-kenyai Nakuru, amely a világ legnagyobb állományú flamingóparkjának ad otthont, így turisztikai célpont. Hétfő óta több nyugati ország óvatosságra inti a Kenyában tartózkodó állampolgárait, és nem javasolja senkinek, hogy a kelet-afrikai országba utazzon.