2008. június 24., 13:03 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Már kedden ülésezik az osztrák futballszövetség (ÖFB) elnöksége, de a korábban tervezettel szemben nem Hickersberger szerződéshosszabbításáról, hanem az utód megtalálásáról kell tárgyalni.

Hickersbeger: Előbb gondolkodnom kellett volna

2008. június 24., 11:57 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Az Eb-t egy ponttal befejező Ausztria szövetségi kapitánya, Josef Hickersberger megváltoztatva korábbi döntését hétfőn azonnali hatállyal lemondott posztjáról.

Tovább

Keine Ende

2008. június 16., 23:07 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Nemcsak a többé-kevésbé kötelező körök jönnek majd még itt, mint egy kis elemzés, meg a visszhangok. Úgy döntöttem, szórkoztató volt ez a két-három hét. Nagy kereslet nem lesz rá, de fogok írni rendszeresen az osztrák fociról. Nem hiszem, hogy naponta, mégis mepróbálom figyelemmel kísérni, mi történik ott.

Megvan a harmadik hely

2008. június 16., 22:56 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A lengyelek hiába játszottak a már továbbjutott horvátokkal, úgy, hogy még nekik is volt esélyük a továbblépésre, kikaptak. Mindkét csapat 1 ponttal, 1-1-es egymás elleni eredménnyel végeztek. Az osztrákok azonban 1-3-as gólaránnyal végeztek, a lengyelek 1-4-gyel. A B csoport harmadik helyén Ausztria végzett.

Itt a vége

2008. június 16., 22:51 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A németek 1-0-ra győztek, ezzel vége Ausztria Eb-jének.

A meccs olyan volt, mint a többi. Most nem az első félidőben esett a gól. Az átalakított csapat az elején bírta a német rohamokat, sőt, jó szakaszok is adódtak. Jól mozgott Garics, Korkmaz, meglepő volt Hoffer harciassága. Nagy helyzetekig nem jutottak az osztrákok. A folytatásban aztán jött egyetlen momentum a németektől: a pályán lévő egyetlen világklasszis szabadrúgása tökéletesre sikerült.
Ez a félidő legelején történt, de nem sikerült már igazán nagy osztrák helyzetet kialakítani. A németek még lőhettek volna gólokat. Ausztriánál a cserék sem jöttek be - Säumel, Kienast, Leitgeb -, így meg Vastic már nem léphetett pályára.

Nagy csalódás volt megint Ivanschitz játéka, Garics volt az osztrákok legjobbja.

Aztán vége lett. A meccsnek is, az Eb-nek is. Akciógól nélkül, egy ponttal. Mégis szimpatikusan, mert többet mutattak, mint lehetett tőlük várni. Érdemes volt nekik szurkolni.

Tetszik, nem tetszik, ide kommentelni

2008. június 16., 20:32 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Jöhetnek ide a vélemények, tetszik a meccs vagy sem, sógorhívők ide!

Hicke felforgatta a csapatot - jól tette

2008. június 16., 20:28 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Ez lesz a kezdő a németek ellen: Macho - Garics, Hiden, Stranzl, Pogatetz - Harnik, Aufhauser, Ivanschitz, Fuchs, Korkmaz - Hoffer.

Ez derék mindenképp. Derék, mert kimaradt végre az alulteljesítő Linz, a baloldal nagyon erős lesz Korkmazzal és Fuchsszal. A jobbról nem is beszélve, mert ott Garics György. Derék, mert a védelem közepén helyet kapott Martin Hiden, a 35 éves védő. Aki ott volt a 98-as vébén, de nem léphetett pályára.

A csatár Erwin Jimmy Hoffer a Rapiddal bajnok lett, tehát jó szezonja volt. Ő amolyan osztrák Wayne Rooney - jó kötésű, harcos, de azért nem egy kategória.

Ez mindenképp egy biztonságból kiinduló felállás, megfelelő mennyiségű támadószellemű játékossal. Hiszen ott van hátul Garics, a középpályán Harnik valójában csatár, de tud ő itt is játszani. Aufhauser inkább védekező, de szeret előremenni.

Josef vagyok Amstettenből

2008. június 16., 14:53 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Az osztrák válogatott kapitánya fura ember. Például van humora és ért a lélektani hadviseléshez is.
Tovább

Kezdeti sikerek a baráti „újraegyesülésig” – emlékezetes németverések 1.

2008. június 16., 09:09 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A németek már az első meccsen nagy pofonba szaladtak bele, ezeket nagyok követték egészen a baráti egyesülésig.
Tovább

Kimaradhat a melíros béna

2008. június 15., 10:37 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Ivanschitz irányában meglévő és eddig sem gondosan leplezett antipátiám új szelet kapott.

Tovább

Linz, a kétballábas nőcsábász

2008. június 14., 19:39 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Ideges vagyok, förmedt az újságírókra néhány nappal ezelőtt az osztrákok legeredményesebb, mégis szerényen termelő támadója. Roland Linz nem örült, hogy a tavalyi Miss Stájerország azt állította, románca volt a Portugáliában játszó csatárral. Az eddigi két Eb-meccsén nemcsak eredménytelen, de ráadásul súlytalan támadó ezt letagadta, majd hétfőn egy másik szépségkirálynő látogatta meg a válogatott szálláshelyén. Az egyik volt Miss Karintia.
Tovább

Vastic már ingyen sörözhet élete végéig

2008. június 14., 17:32 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A saját reklámja szerint a nem hivatalos szurkolói sört gyártó Ottakringer a lengyelek elleni meccs előtt nagylelkű felajánlást tett: az osztrák góllövők életük végéig ingyen ihatják a sörüket.
Tovább

1-1: még él a remény

2008. június 12., 22:56 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Hihetetlen fordulatokkal egy pontot szerzett és életben tartotta továbbjutási esélyeit Ausztria. 1-1 Lengyelország ellen, az első Eb-gól és az első Eb-pont. A végigtámadott és kihagyott ziccerekkel teletömött, lesgólos hátrányt hozó első félidő után már a hitüket kezdték veszíteni az osztrákokat a második félidőben. A cserék sem hoztak változást, úgy tűnt, gyakorlatilag itt az Eb-kiesés. Aztán jött Lewandowski, lerántotta Prödlt. Vastic bevágta a büntetőt. Most már csak meg kell verni a németeket!

A lengyelek helikopterrel kémkedtek

2008. június 12., 16:32 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Kedden egy lengyel tévétársaság helikoptert bérelt és úgy leste meg az osztrák válogatott edzését. Az osztrákok gyakorlása csak negyedóráig volt sajtónyilvános. A helyi újságírók kevésbé költséges módját választották a kémkedésnek, egy dombra másztak és onnan leskelődtek.

Egyperces néma csenddel kezdődhet az osztrák-lengyel

2008. június 12., 16:18 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Szerdán Klagenfurtban holtan találták a korábbi 18-szoros lengyel válogatott Adam Ledwont. A kétgyerekes családapa holttestét Austria Kärntenbeli csapattársa, Patrick Wolf fedezte fel. Feltehetően öngyilkos lett.
Tovább

Öt ok, amiért az osztrákok nyernek

2008. június 12., 15:46 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Az Österreich című lap összegyűjtött öt lehetséges érvet, ami amellett szól, hogy Ausztria legyőzi csütörtök este Lengyelországot. Történelmi érvek mellett valós okok is szólhatnak a házigazda mellett.
Tovább

Az osztrákoknak nincs is sztárjuk

2008. június 11., 15:04 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A csürtöki ellenfél, Lengyelország megfigyelője meglehetősen lesajnálóan beszélt a hazai csapatról. "Ausztria egy sztárok nélküli csapat" - jelentette ki Jan Urban. Az "állítólagos" sztár, Andreas Ivanschitz szerinte alaposan túl van értékelve: "Az osztrákok szívesen állítják be őt klasszisnak, de még közepes játékosnak sem mondanám."  Urban szerint a sajátjának és az ellenfélnek is a csapategység az erőssége.

Pozitív hangok a kiutált csatárról

2008. június 11., 12:52 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Úgy tűnik, már nem annyira neheztelnek az osztrák újságírók Josef Hickersberger legmeglepőbb választására.
Tovább

Teljesen új csapattal a lengyelek ellen

2008. június 11., 09:54 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Az Österreich című napilap nem nyugodott bele, hogy a stegersbachi edzésnek csak az első negyedórája volt sajtónyilvános, ezért a hátralévő időben egy dombról figyelték a gyakorlást. Amit láttak, érdekes volt, ugyanis a vasárnapi 3-5-2 helyett 4-4-2-t formáltak Josef Hickersberger kapitány játékosai. És nem is kevés változással a horvátok elleni kezdőhöz képest. Ráadásul Garics György is beszállhat végre.

Elöl érthető volt a váltás, mert a vasárnap halovány és szalaghúzódást is összeszedő Roland Linz helye minimum kétséges. A másik támadó Martin Harnik helyett is újnak áll a zászló, talán alkata miatt alkalmatlanabb a lengyelek ellen. A többi csapatrészen is van mit változtatni. A középpályát és a széleket is át kell alakítani, innen Jürgen Säumel, illetve a gyengécske Ronald Gercaliu (bal) és a sokat futó Joachim Standfest hiányozna. Úgy tűnik  védelemben bízik Hickersberger.

Az Österreich által meglesett felállás: Macho - Pogatetz, Stranzl, Prödl, Garics - Korkmaz, Leitgeb, Aufhauser, Ivanschitz - Hoffer, Kienast.

Garics feltűnését nem kell magyarázni, a jobb oldalon hatékonyabb tud lenni, mint a hasztalan zakatoló Standfest. A szerkezettől függően ő tud védő és középpályás is lenni, hátul szerepeltetése jelzi, azért nem a totális támadásra készül Hicke csütörtökön. Christoph Leitgebnek juthatna a szerep, hogy a hatékonytalan Ivanschitz mellett erősítse a középpályát. A vasárnap beálló és a csapaton nagyot lendítő Ümit Korkmaz szerepeltetése pedig egészen magától értetődő lenne.

Elöl már más a helyzet. Roman Kienast nem sokat volt fent a horvátok ellen, de kis híján egyenlítést fejelt, érdemes lehet próbálkozni vele. Erwin Jimmy Hoffer pedig talán harcosabb tud lenni, mint a gyámoltalan Linz. Elvégre ő az osztrák Wayne Rooney.

Ivanschitz: Azt sem tudtuk, hol a helyünk

2008. június 11., 09:30 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Meglepő kijelentést tett szerdán az osztrák válogatott csapatkapitánya, amikor újságírók arról kérdezték, elkerülhető-e a vasárnapihoz hasonló gyenge kezdés a lengyelek ellen. Mert egyértelmű volt, a horvátok ellen nem csak a korai tizenegyes miatti sokk látszódott az Eb-házigazdán. "Az az első meccsünk volt. Nem is tudtuk pontosan, ki hol áll. Mostanra azonban el kellett múlnia a kezdeti idegességnek" - idézte fel a meccs elejét Andreas Ivanschitz.

Tovább

Herzog: A németeket is meg tudjuk verni

2008. június 11., 08:14 Módosítva: 2015.05.20 03:22
"Nekünk már megkezdődött a kieséses szakasz - jelentette ki szerdán Andreas Herzog. Az osztrák válogatott menedzsere azzal nem foglalkozik, hogy a csütörtöki, lengyelek elleni csoportmeccs mindkét fél számára a minden vagy semmi téttel bír. - Az erősségeinkre koncentrálunk és minden tiszteletet megadunk az ellenfélnek."
Tovább

Két könnyebb sérült

2008. június 10., 13:18 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Hétfőn könnyebb edzést végeztek a vasárnapi vesztes meccsen pályára lépők. Ketten nem gyakorolhattak: Emanuel Pogatetznek a lábfeje sérült, Roland Linznek viszont szalagja húzódott meg. Az előbbinek csak a hétfői edzést kellett kihagynia, utóbbira viszont többnapos pihenő vár.

Mit kell most tenni?

2008. június 9., 15:00 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Sokan huhognak, mennyire gyenge volt az osztrák válogatott és most is a nulla pontot és a nulla rúgott gólt emlegetik. Na ja, a felületes szemlélődőknek könnyű, meg valakit mindig le kell sajnálni. Sebaj. Látszódik itt, mivel, hogyan kellene, lehetne előrébb lépni. Tippek a kapitánynak.

Tovább

Van miből építkezni – értékelés

2008. június 9., 12:36 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Nagy homályok a kezdőcsapatban, egészen lelkesítő teljesítmények a cseresorból. A horvátok elleni vesztes csapat megmutatta, nem teljesen reménytelen a küldetés. Sokaknak és nagyot kell javítaniuk, de menni fog.
Tovább

Így lesz meg a továbbjutás

2008. június 9., 12:11 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Nesze, ellendrukkerek, levezetjük, hogyan lesz negyeddöntős Ausztria. Egyszerűen és nagyszerűen, történelmi párhuzamokkal.

A következő fordulóban sikerül elkalapálni a harmatgyenge lengyeleket. Prödl, Hoffer és Ivo és betalál majd. A horvátok megkapják, amit érdemelnek, a sima hármast a németektől.

A sorsdöntő harmadik körben a hatpontos németek ellen Cordoba újra sikerül majd: egygólos, hősies győzelem és a szánalmas horvátokat magukkal rántják a lengyelek. Meglesz a csoportgyőzelem!

Totálbéna reklám az osztrák válogatottal

2008. június 9., 11:55 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Annyira nyálas és szar, hogy meg kell mindenkinek mutatni. Hányingert okozó képsorok következnek, vigyázat!

Így utálják a csapatkapitányt

2008. június 9., 11:11 Módosítva: 2015.05.20 03:22
A válogatott csapatkapitánya, Andreas Ivanschitz Burgenlandban nőtt fel, de a Rapid Wienben lett ismert játékos. AMikor 2006 januárjában az újgazdag Red Bull Salzburgba igazolt, a bécsi zöldek szurkolói szemében áruló lett.
Tovább

Egy dicsőséges vereségről

2008. június 9., 08:16 Módosítva: 2015.05.20 03:22

Kellett egyet aludni erre a horrormeccsre, hogy egy kicsit tárgyilagosan tudjak értékelni. Hősies vereség volt, egy szánalmas, nagyképű horvát válogatott ellen, amelynek kapitánya a meccs előtt magabiztosan azt ígérte, hogy ellenőrizni és uralni fogják a játékot. Ehhez képest hatvan percig lélekszakadva védekeztek. De nézzük bővebben.

Tovább

Vereség emelt fővel

2008. június 8., 19:58 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Hiába győzött Horvátország 1-0-ra, egy a negyedik percben szerzett 11-es góllal, Ausztria megmutatta, így kell küzdeni. Linz siralmas volt, Korkmaz nagyon nagy játékos lesz, Ivanschitz mutatott pozitívumokat.Végig támadott a csapat, de a gól nem jött össze. Bővebben késbb, addig is IMMER WIEDER ÖSTERREICH!

Bombameglepetések az osztrák felállásban

2008. június 8., 17:13 Módosítva: 2015.05.20 03:22
Egy óra még a mérkőzésig és kiderült, hogy a szombaton meghozott döntés szerint Jürgen Macho áll majd a kapuban. a korábbi kezdőhöz képest több a változás, ráadásul váratlanok.