Gyeplabda
női | férfi

A többi sportág:

08.27. 21:29 | Ausztrália nyerte a férfi gyeplabda tornát
Ausztrália hosszabbításban, aranygóllal legyőzte a címvédő holland csapatot az athéni olimpia férfi gyeplabdatornájának döntőjében, s története során először lett ötkarikás bajnok. A bronzérmet - szintén aranygóllal - a németek szerezték meg.

08.27. 12:00 | Pakisztán ötödik gyeplabdában
Pakisztán 4-2-re legyőzte Új-Zélandot gyeplabdában az ötödik helyért vívott küzdelemben. Félidőben 2-1-re vezetett a pakisztáni csapat.

08.26. 20:29 | Német aranyérem női gyeplabdában
A német női gyeplabda-válogatott nyerte az athéni olimpiát, miután a fináléban 2-1-re legyőzte a holland együttest.

08.25. 21:44 | Férfi gyeplabda: Ausztrália a döntőben
Ausztrália - Spanyolország 6-3
Az ausztrálok a címvédő hollandokkal találkoznak a döntőben.

08.25. 19:04 | Férfi gyeplabda: Hollandia a döntőben
Az olimpiai bajnoki cím kétszeres védője Hollandia férfi gyeplabdaválogatottja ismét az olimpiai döntőbe került, miután 3-2-re győzött Németország ellen. A hollandok a fél nyolckor kezdődő Ausztrália - Spanyolország elődöntő győztesével küzdenek az elsőségért.

08.24. 22:10 | Női gyeplabda: német-holland döntő
Németország gól nélküli döntetlent követően büntetőpárbajban 4-3-ra legyőzte Kínát. Az olimpiai döntőben németek a hollandokkal küzdenek az aranyért, akik ugyancsak büntetőpárbajjal jutottak be.

08.24. 19:24 | Női gyeplabda: holland győzelem
Az elődöntő első mérkőzésén:
Hollandia - Argentína 2-2 (büntetőkkel: 4-2)

08.19. 21:23 | Még mindig hibátlan a holland férfi gyeplabda csapat
A címvédő holland férfi gyeplabda-válogatott harmadik csoportmérkőzésén szoros küzdelemben legyőzte a Dél-afrikai Köztársaságot, ezzel továbbra is százszázalékos.
Eredmények, 3. forduló: A-csoport: Pakisztán-Koreai Köztársaság 3-0 (0-0)
Németország-Egyiptom 6-1 (1-1)
Spanyolország - Nagy-Britannia 5-1 (3-0)
A csoport állása: 1. Németország 7 pont, 2. Pakisztán 6, 3. Spanyolország 5, 4. Koreai Köztársaság 4, 5. Nagy-Britannia 3, 6. Egyiptom 0
B-csoport: Hollandia - Dél-afrikai Köztársaság 3-2 (1-2)
Új-Zéland - Argentína 3-1 (1-1)
Ausztrália-India 4-3 (1-1)
A csoport állása: 1. Hollandia 9 pont, 2. Ausztrália 7, 3. India 3 (8-9), 4. Új-Zéland 3 (7-9), 5. Dél-afrikai Köztársaság 3 (6-8), 6. Argentína 1

08.17. 21:09 | Spanyol-német döntetlen gyeplabdában
Spanyolország és Németország szoros meccsen 1-1-es döntetlent játszott a gyeplabda selejtezők A-csoportjában.

08.17. 14:27 | Súlyos sérülés a gyeplabda-tornán
A dél-koreai női gyeplabda-válogatott csapatkapitánya, Mi Szeong-li súlyos fejsérülést szenvedett az athéni olimpia egyik hétfői csoportmérkőzésén, miután fejen találta egy erős ütés a pálya közepén.

"Rögtön kórházba szállították és az orvosok szerint nagyon komolyan megsérült. Egyenesen fejbe találták és mostanáig nem hall egyik fülére sem" - mondta Kim Szang-riul, a csapat edzője.

A szerencsétlen baleset egy holland ütést követően történt, melynek következtében a dél-koreai játékos összeesett. "Ő az egyik kulcsemberünk, de sajnos úgy tűnik, már nem számíthatunk rá a továbbiakban" - nyilatkozott elkeseredetten a szövetségi kapitány. A dél-koreaiak a Hollandia elleni első mérkőzésükön 3-2-re veszítettek és még további három ütközet vár rájuk a csoportküzdelmek során.

08.17. 09:26 | Elszálltak a brit gyeplabda remények
Nagy-Britannia éremesélyei gyeplabdában halványultak, miután a csapat vereséget szenvedett a dél-koreai válogatottól. A britek kétszer is behozták hátrányukat, de az ázsiai csapat három perccel a meccs vége előtt büntetőhöz jutott, így 3-2-re diadalmaskodott.

08.16. 23:05 | Győzött a címvédő női gyeplabdában
A címvédő ausztrál női gyeplabda-válogatott második csoportmérkőzésén, a Dél-afrikai Köztársaság ellen megszerezte első győzelmét az athéni olimpián. A Sydneyben aranyérmes együttes az első fordulóban nagy meglepetésre kikapott Németországtól.

Eredmények, 2. forduló, A-csoport: Argentína-Japán 3-1 (1-1)
Kína - Új-Zéland 2-0 (1-0)
Szünnapos volt: Spanyolország
A csoport állása: 1. Argentína 6 pont/2 mérkőzés (7-1), 2. Kína 6/2 (5-0), 3. Új-Zéland 0/1 (0-2), 4. Spanyolország 0/1 (0-4), 5. Japán 0/2 (1-6)
B-csoport:
Ausztrália - Dél-afrikai Köztársaság 3-0 (2-0)
Hollandia-Koreai Köztársaság 3-2 (2-1)
Szünnapos volt: Németország
A csoport állása: 1. Hollandia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Ausztrália 3/2 (4-2), 3. Németország 3/1 (2-1), 4. Koreai Köztársaság 0/1 (2-3), 5. Dél-afrikai Köztársaság 0/2 (2-9)
Mindkét kvartettből az első két helyezett jut az elődöntőbe.

08.14. 20:46 | Gyeplabda eredmények
A női gyeplabda csoportmérkőzéseknél az A-csoportban Kína 3-0-ra győzte le Japánt, Argentína pedig 4-0-ra Spanyolországot. A B-csoportban Hollandia a Dél-afrikai Köztársaságot győzte le 6-2-re, Németország 2-1-re bizonyult jobbnak Auszrtália válogatottjánál.

08.14. 08:45 | Hollandia veri Dél-Afrikát női gyeplabdában
5:1-es félidő után 6:2-vel zárult a női gyeplabda első mérkőzése. Az esélyesebb Hollandia simán győzött.