Molnár Szabina

Egy szovjet taktikával tartja sakkban a Nyugatot Putyin, ennek Ukrajna issza meg a levét Egy szovjet taktikával tartja sakkban a Nyugatot Putyin, ennek Ukrajna issza meg a levét

Továbbra is kérdés, megnyomja-e az orosz elnök a piros gombot.

tegnap, 06:15

Az Európai Parlament új állásfoglalásában nyomást gyakorol Magyarországra Ukrajna támogatásának ügyében Az Európai Parlament új állásfoglalásában nyomást gyakorol Magyarországra Ukrajna támogatásának ügyében

A GDP 0,25 százalékának megfelelő katonai támogatást várnak a tagállamoktól.

november 29. 09:20

Orbán Viktor: Hálásak vagyunk a románoknak, hogy ezt lekísérletezik nekünk Orbán Viktor: Hálásak vagyunk a románoknak, hogy ezt lekísérletezik nekünk

A miniszterelnök szerint sorsdöntő választások jönnek.

november 29. 07:44

Köszöntjük olvasóinkat!

Indul az Index pénteki élő hírfolyama az orosz–ukrán háború eseményeiről. Az előző nap legfontosabb történései a következők voltak:

Tartsanak velünk ezúttal is!

Történelmi adóemelést írt alá Volodimir Zelenszkij ukrán elnök – írja a Kárpáti Igaz Szó az ukrán elnöki hivatal közleményére hivatkozva.

A törvény december 1-jén lép hatályba.

A jogszabály szerint így a hadiadó 1,5 százalékról 5 százalékra emelkedik, egyes vállalkozók havi 10 százalékos katonai hozzájárulást fizetnek, amit a minimálbér alapján számolnak ki. Továbbá a bankok 50 százalékos, más típusú pénzintézmények – például biztosítók – 25 százalékos nyereségadót kötelesek fizetni.

Az ukrán elnök az adóemelésről szóló törvény mellett aláírta a jövő évi költségvetést is.

A Biden-adminisztráció a sorozási korhatár leszállítását javasolja Ukrajnának a hadsereg létszámának fenntartása érdekében – nyilatkozott a Fehér Ház magas rangú tisztségviselője az AP hírügynökségnek szerdán, miközben az elnöki hivatal egy szóvivője hasonló értelmű közleményt tett közzé.

A tisztségviselő megfogalmazása szerint Ukrajna a 25 éves hadkötelezettségi korhatárral jelenleg nem képes olyan ütemben mozgósítani és kiképezni újoncokat, amivel pótolni tudná harctéri veszteségeit, és lépést tartani az orosz erők növekvő létszámával.

Sean Sawett, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője közleményt adott ki, amelyben megerősítette az amerikai kormány szándékát további fegyveres segítségnyújtásra, ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy a „legégetőbb szükséglet Ukrajna számára az élőerő”. A szóvivő hangsúlyozta, hogy amennyiben ukrán részről megteszik a megfelelő lépéseket a létszám pótlására, akkor az Egyesült Államok készen áll kiképző kapacitásának bővítésére.

A hivatalos adatok szerint az amerikai adminisztráció az ukrajnai háború 2022. februári kezdete óta 56 milliárd dollár katonai és biztonsági támogatást nyújtott Ukrajnának, és azt ígéri, hogy Joe Biden távozásáig minden rendelkezésre álló forrást eljuttat Kijevnek.

Donald Trump január 20-án hivatalba lépő következő elnök választási kampánya során prioritásnak nevezte a háború lezárását és a béke megteremtését Ukrajnában. A leendő elnök megnevezte az Ukrajnáért és Oroszországért felelős különleges megbízottját Keith Kellogg nyugalmazott altábornagy személyében.