Egy turisztikai mobilalkalmazás nyerte a Startupversenyt
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Az idei Startupversenyre több tucat kezdő vállalkozás jelentkezett, a döntőben heten mutatkoztak be a zsűri előtt. A zsűri tagjai Bojár Gábor, Gyulai Zoltán, Jaksity György, Pukler Gábor, Siklósi Zoltán, Simó György, Straub Elek voltak. A versenyzők tíz-tíz percben mutathatták be vállalkozásukat, majd a zsűri kérdéseire kellett válaszolniuk.
Az elsőként bemutatkozó versenyző a Moly.hu volt, mely egy könyves közösségi oldal. Nagy Bence, az oldal kitalálója és fejlesztője szerint az olvasás szubkultúra, hiszen manapság már nem mindenki olvas, lehet rajongani érte, vagyis össze lehet gyűjteni a könyvekért rajongó embereket. Éppen ezért könnyen targetálható ez a piaci szegmens. Nagy Bence tavaly kezdte el fejleszteni az oldalt, akkor még csak egy könyv volt az adatbázisban. Ez mára 45 ezerre nőtt. Kilencezer tagja van az oldalnak, 15 önkéntes szerkesztővel.
Az oldal lényege, hogy ismerősöket lehet bejelölgetni, kívánságlistákat létrehozni, hogy milyen könyvet szeretne elolvasni. Tehát nem egy klasszikus könyves oldal, hanem a könyvszerető emberek közösségi oldala. Csak annyi adat szerepel egy könyvnél, hogy tudjanak beszélgetni arról a felhasználók. Ők építik a közösséget, az adatbázis pedig épül közben. A cél, hogy napi szintű látogatottságra sarkalljon az ottani közösségi élet. Más közösségi oldalakkal is összekapcsolható, például Facebookkal, iwiw-vel, Minerrel, Propellerrel.
A második előadó Benedek Balázs volt, egy távmunkát szervező oldal, az Otthonrol.hu képviselője. Az ötlet onnan indult, hogy a válság miatt sokan munkanélkülivé váltak, illetve sokan egyszerűen nem tudnak bejárni irodákba különböző (például egészségügyi) okok miatt. Az oldal az egész távmunkafolyamatot próbálja lefedni: összegyűjti az otthoni munkavégzésre jelentkező munkavállalókat, a beérkező megbízásokat.
Van egy részletes adatbázisuk arról, hogy ki milyen végzettséggel rendelkezik, milyen nyelven beszél, milyen munkát tudnak végezni. A rendszer szükség esetén kisebb, pár perc alatt elvégezhető folyamatokra bontja a megbízásokat, kiosztja azokat, majd ellenőrzi, hogy elvégezték-e a munkát. A rendszer teljesen automatikusan működik a munkavállalók regisztrációjától és kvalifikációjától kezdve, egészen a kifizetésekig. A regisztrált távmunkások száma jelenleg 7500.
Terray Tamás egy Iwiw-alkalmazást mutatott be, a Joszaki.hu a szakembereket és munkaadókat gyűjti egy helyre, ahol értékelni lehet a különböző szakembereket, és idővel teljes adatbázis alakul majd ki ezekől az információkból. A rendszer alapfelvetése, hogy egy lakás felújítása eléggé macerás, nehéz jó szakembert találni, a keresésben leginkább az ismerősök véleményére, tapasztalatára támaszkodunk. A rendszerben megjelennek a szakemberek és a munkaadók is, mindkét fél saját névvel, így mivel az adott értékelés névhez kötődik, relevánsabb lesz, mint a névtelen.
Müller Tamás egy sportközösségi oldalt, a Grundfoci.hu-t mutatta be. Az oldal önszerveződő, amatőr focicsapatoknak segít játékosokat és ellenfelet találni. Ennek az oldalnak a nemzetközi, több országot átívelő kibővítésére pályázott, ez az oldal lenne a Grundfootbal.com. A magyar oldalon 319 csapat van jelenleg, 4981 regisztrált játékos, 24 kupaesemény volt tavaly és ezer feletti lejátszott mérkőzés.
Rétai Martin egy mobilos alkalmazást mutatott be, a Pocketguide-ot. Az alkalmazás segítségével előre meghatározott útvonallal bejárható az adott város, múzeumokat, látványosságokat, éttermeket ajánlva közben, megadva minden információt a helyről. A felhasználó helyét gps segítségével határozza meg, így tudja a közelben lévő helyeket ajánlani. Egyelőre hat közép-európai város turisztikai tartalma van készen, május végére további európai városok kerülnének a rendszerbe. Az alkalmazás lényege az interaktivitás, a meglátogatott helyek értékelhetőek, ajánlhatóak és látható mások értékelése is.
László Gergely egy online társkereső szolgáltatást, a Csajok és pasikat mutatta be. Tavaly májusban indult az iwiw-en a szolgáltatás, most az itt megszerzett forgalmat és felhasználókat szeretnék átvinni egy saját oldalra, melyen már fizetős tartalmak lesznek. Azt elismerik, hogy ez egy érett, telített piac, de szerintük lehet olyan szolgáltatást mutatni, mely újat tud hozni az online társkeresésben.
Gerendély Zoltán egy kisgyerekes szülőket kiszolgáló oldallal nevezett a versenyre. A Ninimo.com a többi közösségi oldalhoz hasonlóan itt is be lehet jelölni ismerősöket, akik egy helyen nézhetik meg a gyerekről feltöltött fotókat, videókat. Egyelőre Magyarországon működik az oldal, később a nemzetközi piacra is szeretnének terjeszkedni.
A zsűri a Pocketguide-ot találta a legígéretesebb startupnak. Második helyezett az Otthonrol.hu, harmadik pedig a Joszaki.hu lett.