Aki már használt modern, drága tévét, amit telezsúfoltak szolgáltatásokkal, tudja, milyen rossz irányba indult el az iparág: a távirányítókon lassan több gomb van, mint a számítógépeken, a menük átláthatatlanok, a tartalmak meg nagyon szűrtek, hiszen gyártótól függ, hogy éppen melyik netes tartalomhoz férünk hozzá.
Megegyezés
Senki nem számított arra, hogy a tévégyártók képesek lesznek majd megállapodni egy egységes, átlátható szabványról, éppen ezért nem a szakértők nem is fűztek túl nagy reményt a technológiához.
A Google viszont közbelép, és a jelek szerint rendet vág az átláthatatlan piacon. A kaliforniai konferencián bejelentett szolgáltatás célja a netes tartalom, a hagyományos műsorszórás és a kábeltévé egyesítése, méghozzá a lehető legegyszerűbb módon. A Google TV ugyanis nem újabb almenüket hoz létre, hanem egy szintre emeli a különféle szolgáltatásokat, amiket olyan könnyen tudunk majd elérni, mint most a cég keresője segítségével a netes tartalmakat.
A szolgáltatásnak hála, ha bepötyögjük a tv-n, hogy House, nemcsak azt fogjuk látni, hogy mikor fogják legközelebb játszani a sorozat valamelyik epizódját a tévén, de a keresési listában fel fognak bukkanni a különféle online kölcsönzők és megosztók is, tehát minden elérhető videós tartalmat egyetlen felületen fogunk látni.
Bevezetés
A szolgáltatás több nagy cég együttműködésében jött létre, hiszen a Google TV mögött a Google mellett felsorakozott az Intel, a Sony és a Logitech is. Az első körben a Sony-tól vásárolhatjuk majd meg azokat a tévéket és bluray-lejátszókat, amiken keresztül elérhető lesz a szolgáltatás, de várhatóan már idén megjelennek a legtöbb lcd-tévével kompatibilis settop-boxok, illetve idővel más gyártóknál is elérhető lesz a Google TV.
Volt azonban egy másik fontos bejelentés is a Google konferenciáján: a vállalat nyílttá tette a VP8 videokodeket, valamint maga mellé állította a Mozillát, az Operát és a Microsoftot is, így jó esély van arra, hogy a jövő netes videószabványa a VP8 és nem a most terjedő H.264 lesz.