A támadók a Directors Desk nevű információs rendszerbe jutottak be, ahová a Nasdaq-on jegyzett 2800 cég közül 300 vezetőinek van hozzáférése. A Directors Desken keresztül a cégvezetők egymással tudnak kommunikálni, dokumentumokat megosztani, illetve webes konferenciabeszélgetéseket tartani.
A tőzsde informatikai hátterét biztosító Nasdaq OMX szakemberei egy rutinellenőrzés alkalmával találtak a rendszerben gyanús fájlokat, majd a további vizsgálat a szövetségi nyomozóiroda specialistáinak bevonásával kiderítette, hogy már több mint egy éve járkáltak be a hekkerek a Directors Deskre. Fájlokat ugyan nem töltöttek le és nem változtattak meg, de azt nem tudni, hogy milyen bizalmas, a tőzsdén aranyat érő információkat szereztek meg.
A tőzsdei informatikai rendszereknek az utóbbi években inkább programhibák okoztak súlyos problémákat, mint hekkertámadások. 2009 júniusában egy szoftverhiba miatt 242 cég részvényeinek állt le a kereskedése néhány órára a New York-i tőzsdén. Tavaly májusban pedig egy nagy sebességű kereskedést segítő program hibája indított el olyan láncreakciót, ami az S&P 500-as indexben szereplő részvények közül 30-at érintett. Öt perc alatt legalább 10 százalékot csökkentett az árfolyamukon, de volt olyan is, amit néhány percig 1 centért lehetett megvenni. Minden több milliárd dolláros nagyságrendű hullámzást okozott a tőzsdén.