Nem csak a drága a jó
További Telkó cikkek
Az LG több okostelefonnal is próbál piacot szerezni, új belépőszintű sorozatának legjobb darabja az Optimus One. Egy 600 MHz-es Qualcomm processzor van benne, 512 MB memóriával, amiből 170 MB jut az alkalmazásoknak. Kijelzője 3,2 inches, 320x480 pixeles felbontású – ezzel nem voltunk elégedettek, de ez a kategória sajátja. Ez persze főleg akkor zavaró, ha egy jobb telefon után fogjuk kézbe ezt.
Mivel kicsi a kijelző felbontása, a billentyűzetet át kell állítani teljes qwertyre, mert alapból a régi mobilokra jellemző billentyűzet van rajta, amikor háromszor kell megnyomni az a betűt, hogy b-t kapjak. Azonnal átállítottam természetesen. Valószínűleg azért van alapból a régi billentyűzet, mert a kicsi kijelző miatt elég kicsik a billentyűk és könnyebben melléütnek a nagyobb kezű felhasználók.
Ami még tetszett, hogy az LG-nek van egy saját alkalmazásajánlója, folyamatosan változó kínálattal. Nem sok alkalmazás került bele, de találtam néhány érdekeset, melyek a mindennapi telefonhasználatot segítik. Kedvencem a Time Laps készítő volt, nagyon könnyen lehet mozgóképet készíteni a mobillal.
A kistestvér
Szintén az LG-től ajánlják az Optimus Me mobilt, ami paramétereiben nagyon hasonlít az Optimus One-ra. Bekapcsolás után lépésről lépésre végigvezet az első teendőkön, Bár azt nem értettem, miért kellett kiválasztanom a nyelvet, ha utána úgyis magyarul folytatja a telepítést. A billentyűzetet itt is át kellett állítani Qwertz-re (igen, így szerepel a menüben). De annyira megszoktam a qwerty billentyűket, hogy idegesít, ha a régi módon kell írnom.
Magáról a telefonról is néhány szót: 600 MHz-es processzort tettek bele, 158 MB belső memóriát, 1280 mAh teljesítményű akkumulátort. A kijelzője 2,8 inches kapacitív – megfelelően érzékeny, de néha olyan érzésem van, mintha jobban rá kellene nyomni az ujjamat a kijelzőre, hogy görgessen. A telefon pici és vékony, 12 mm a vastagsága, Tárhelye 32 GB-ig bővíthető microSD kártyával. A 2.2-es Android (Froyo) van benne.
Belépő szintű mobilról van szó, teljesen használható, de senki ne várjon szuper felbontást a kijelzőtől és hipergyors böngészést vagy alkalmazásbetöltést. Érezhető, hogy csak 600 MHz-es a processzor, eltart egy ideig, míg betöltődnek az alkalmazások. De a legtöbb program elfut rajta, még az Angry Birds is élvezhető.
Az ász
Hosszabban is írtunk a Samsung Galaxy Ace mobiljáról néhány hete, de ide is belefér, hiszen egy nagyon jól összerakott középkategóriás telefonról van szó. Nem gagyi, ezt első pillantásra látni. Kicsit nagyobb, mint a fent bemutatott két mobil, de 3,5 inches kijelzője messze nem éri el a mostanában megjelent mobilok 4,3 inches méretét. Kijelzőjének a felbontása nem a legjobb, erre nem is vesztegetnénk több szót.
A mobilba egy 800 MHz-es processzor került, 512 MB RAM-mal, és a 2.2-es Androiddal. Saját TouchWiz rendszere is van, ami jelentősen könnyít a készülék használatán azoknál, akik most először fognak a kezükben androidos telefont. Nyugodt szívvel ajánljuk mindenkinek, aki okostelefonban gondolkodik. A Samsung egyébként teljes középkategóriás készülékkínálatát megújította, Barcelonában mutatták be február közepén az Ace, Gio, Fit és Mini névre hallgató mobiljaikat.
Nem új, de jó
A szolgáltatók kínálatában vannak nem új, de nagyon jó alsókategóriás andoridos okostelefonok is. Az egyik a ZTE Blade, melyet tavaly év végétől lehet megvásárolni. A mobilról írtunk hosszabban is, így most csak felelevenítenénk az akkoriakat. A Blade-nek egy nagyon jól összerakott mobil, masszívnak tűnik első pillantásra is. Kijelzője 3,5 inches TFT-LCD, 480x800 pixeles felbontású. Egyelőre csak a 2.1-es Androiddal lehet megvásárolni, de a gyártó azt ígérte, hamarosan a Froyo is letölthető lesz rá.
A jobb okostelefonoknak is becsületére válna a gyorsasága, nem akadozik, alkalmazások betöltésénél, böngészésnél több ablakot is gond nélkül kezel, a Google Maps is gördülékenyen fut rajta. Van persze szépséghibája is a mobilnak, ez pedig az aksija, gyakran kell tölteni.
Szintén régi versenyző a HTC Wildfire – ennek megjelent ugyan egy újabb változata, a Wildfire S, de az itthon még nem kapható. Megjelenése előtt a Desire kisöccsének kiáltották ki, de ez csak dizájnjában volt igaz. Majdnem ugyanazt tudta, mint a HTC népszerű csúcstelefonja, a Desire, ugyanakkor kisebb volt és elegánsabb. De nevetségesen kicsi kijelzőt kapott, 240x320 pixeles felbontásával már jócskán lemaradt a csúcskategóriától. Ugyanakkor nagyon elegáns és kicsi mobilról van szó és azoknak, akik androidos mobilt szeretnének, de nem akarnak sok pénzt kiadni, ez is egy jó választási lehetőség.
A Sony Ericsson Xperia x10 mini és x10 mini pro sorozata már régi darabnak számít a piacon, de a mai napig versenyképes a kicsi, olcsó, de jó telefonok kategóriájában. A pro annyiban különbözik a minitől, hogy fizikai billentyűzetet is tettek a mobilba. Mindkét mobilban 600 MHz-es Qualcomm MSM7227 processzor van, 5 megapixeles kamera, 2,55 inches QVGA érintőkijelző, wifi, bluetooth, 3,5 mm-es audió jack, microSD kártyával bővíthető. Mivel igen apró mobilokról van szó, új kezelőfelületet kellett kialakítani, ezt a gyártó fejlesztette ki. Igazi csajos mobil, pici, könnyű, de minden elérhető rajta, amit elvárunk egy okostelefontól.