Megrettentek a Blackout Day-től
Visszakozott szerdán az internetes kalózkodás elleni amerikai törvénytervezetek három republikánus társbeterjesztője, miután a készülő jogszabályok ellen tiltakozva a Wikipedia és több ezer más online szolgáltató felfüggesztette tevékenységét.
A kalózkodás elleni SOPA (Stop Online Piracy Act) jogszabály-tervezettel a képviselőház foglalkozik, az intellektuális tulajdon védelmét célzó PIPA (Protect Intellectual Property Act) pedig a szenátus napirendjén szerepel. Marc Rubio szenátor a PIPA, Lee Terry és Ben Quayle képviselő pedig a SOPA beterjesztőinek listájáról vetette le a nevét.
A SOPA és a PIPA (Stop Online Piracy Act és Protect Intellectual Property Act) egyaránt az internetes kalózkodás visszaszorítását célozza, de az ellenzői szerint az alkalmazott eszközei több kárt okoznak, mint amennyi hasznuk lehet. A tervezet gyakorlatilag az internet cenzúrázásának szinte korlátlan jogát adná a szórakoztatóipar kezébe, ami az amerikai felhasználók által elérhetetlenné tehetne, és anyagilag ellehetetleníthetne olyan oldalakat, ahol jogsértő tartalom bukkan fel, akár felhasználói forrásból, akár csak linkelés szintjén.