Öt hét alatt húszmillióan töltötték le Draw Someting nevű játékot, és ezzel a teljesítménnyel bekerült a világ leggyorsabban terjedő mobilszoftverei közé. A fejlesztőcég, az Omgpop több felhasználót szerzett alig több mint egy hónap alatt, mint amennyit a FourSquare három év alatt. Ráadásul az üzleti modellt, illetve a bevételi forrást is nagyon jól kitalálta: a program addig nyúzza a júzert, amíg nem fizet. Például várakozni kell, hogy elinduljon a program, míg a fizetős változat azonnal elindul.
Dan Porter, az Omgpop vezérigazgatója azt nyilatkozta a Business Insidernek, hogy a játék naponta hat számjegyű forgalmat generál. Természetesen dollárban, tehát minimum húszmillió forintos napi forgalommal számolhatunk. A bemutatkozás hete után a készítők egy fillért sem költöttek marketingre, de az elég nagy lökést adott, hogy Miley Cyrus és a Jersey Shore szereplői is twitteltek a játékról, ami most 79 országban első helyezett a toplistákon.
A Draw Something nagyon addiktív, alig bírtuk abbahagyni a tesztelését, pedig igazából nincs a játékban semmi új. Ez egy rajzolós Activity, amiben érintőkijelzőn megrajzolt képeket kell küldeni egymásnak, illetve ki kell találni, hogy a rajz mit ábrázol. Angol nyelvismeret szükséges a játékhoz, mert egyelőre nincs magyar változata.
A Facebook segítségével kereshetjük meg a játékpartnerünket, aki már szintén feltelepítette a programot. Ez az üzleti modell egyik lényeges eleme: ha zavaró reklámok nélkül akarunk játszani, akkor kifizetünk egy dollárt a játékért. Nagy esély van rá, hogy mindenki meghívja még néhány barátját, így folyamatosan nő a felhasználók száma.
A játékban felváltva kell egymásnak képeket küldeni, és ha nem tudjuk kitalálni a szót, akkor segítséget kérhetünk. Ha túl sokszor kell segítség (mert a partnerünk bénán rajzol), akkor pénzért tudunk virtuális aranytallérokat beszerezni, amikből megint segítséget kérhetünk.
A szoftver iPhone-ra és Androidra is letölthető, de az utóbbi platformnál gondot okozhat, ha a mobilnak a kis méretű a kijelzője. Samsung Galaxy 3-on gyakorlatilag használhatatlan a játék, mert nem férnek ki a kitöltendő mezők és a kiválasztható betűk.