Mikko Hypponen, az F-Secure antivírus cég vezető kutatója a blogjában közölte a hírt: újabb vírustámadás érte Irán atomprogramját. A vírusirtók világának egyik legismertebb alakja óvatosan fogalmaz, mint írja, az információ forrása egy iráni atomtudós emailje, amiben beszámol a részletekről. A levél valódiságát már sikerült ellenőrizni, de annak tartalmát még nem erősítette meg senki.
A levél szerint a vírus a natanzi és fordói atomlétesítményeket fertőzte meg, ahol leállította a számítógépes hálózatokat, és éjjel az AC/DC-től a Thunderstruck című számot játszotta le több fertőzött munkaállomáson is. A levél írója az atomerőmű IT-biztonsági személyzetére hivatkozva azt írja, a támadás a Siemens által gyártott hardvereket érte (a hírhedt Stuxnet vírus célpontjai is ezek voltak két éve), a vírus átjátszotta a gazdáinak a hálózat távoli elérésének lehetőségét, és azt gyanítják, hogy a támadáshoz a Metasploit adatbázist használták. Ez egy nyilvános hekkerszerszám-gyűjtemény, ami szoftverek ismert biztonsági réseit kihasználó programokat tartalmaz, és szakértők szerint nem túl valószínű, hogy egy atomerőmű hálózatába valóban be lehessen hatolni a segítségével.
Iránt, illetve specifikusan az ország atomprogramját több vírustámadás is érte az elmúlt években, az első, és máig leghíresebb a Stuxnet volt, ami komoly üzemzavarokat okozott több nukleáris létesítményben, iráni források szerint halálos baleset is előfordult miatta. Később a Flamer nevű kémprogram okozott botrányt, amit szakértők minden idők legkifinomultabb ilyen jellegű kódjának tartanak. A két vírus mögött független szakértők amerikai és izraeli titkosszolgálati forrásokat sejtenek.