Az Amerikai Egyesült Államok alkotmányának ötödik kiegészítése alapján a vádlottaknak nem kell terhelő vallomást tenniük saját magukra. Az viszont már nem ilyen egyértelmű, hogy a jelszavakat a vádlott önmagára tanúskodásaként kell kezelni vagy úgy mint a lakáskulcsokat, amelyeket át kell adni. A Google és az FBI közötti vita most precedenst teremthet a kérdésben
Többszörös börtönbüntetése után házi őrizetbe helyezték a Dante Dears nevű, lányokat futtató férfit. A rendőrség később rájött, hogy Dears okostelefonja segítségével továbbra is vezeti prostituáltjainak hálózatát. A telefon elkobzása után az FBI ügynökei nem tudták feltörni a mintával lezárt képernyőt, a nyomozóiroda az androidos telefon operációs rendszerének készítőjéhez, a Google-hez fordult. A Google azonban, eddig nem ismert indokkal megtagadta a kérést .
Az FBI érvelése az úgynevezett Harmadik Fél Doktrinán alapszik, mely egy 1967-es bírói ítélet alapján nagyjából azt mondja ki, hogy a harmadik félnek önként kiadott adatokat nem kell személyes adatként kezelni. Ebben az esetben a Google-nek mint harmadik félnek nincs kötelezettsége, hogy megtartsa Dear titkait, de arra sem kötelezhető, hogy átadja azokat. Az FBI szóvivője szerint a helyzetet ennek ellenére megoldották, de részleteket nem árultak el.