Dorottya Abonyból Nigerbe repült
Több mint nyolcvan, műholdas nyomkövetővel ellátott védett ragadozómadár és gólya valós idejű követésére alkalmas webes felület vált elérhetővé a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) jóvoltából.
A nemzetközi összefogásban megvalósult programban jelenleg négy faj több mint nyolcvan egyedét követheti nyomon bárki, akár otthoni számítógépéről is a www.satellitetracking.eu oldalon. A Dorottya nevű kerecsensólyom például a nyomkövetője tanúsága szerint Abony közeléből egészen Nigerig repült.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület kezdeményezését az Európai Unió LIFE Nature természetvédelmi alapja, valamint az Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program (HUSK) támogatta, és már több magyar és nemzetközi madárvédelmi szervezet csatlakozott hozzá.
Az állatok követésének módszertanában a jelenlegi csúcstechnológiát képviselő rendszer alkalmazása egyedülálló a régióban. Különleges jelentőségűnek számít a parlagi sasok követése, mivel e ritka madarak közül rengeteg esett emberi pusztítás áldozatául az elmúlt években. Az MME Parlagisas-védelmi LIFE programjának célja, hogy a sasokat érő bűncselekmények, azon belül is elsősorban az illegális mérgezések felderítése.