Tanácstalanok a britek a Google szerint
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
A Google keresési trendjeit mindig érdemes figyelni, ha valamilyen fontos dolog történik a világban, mert sokat elárulnak arról, mi érdekli igazán az embereket az adott eseménnyel kapcsolatban. Nincs ez másként a Brexittel, vagyis Nagy-Britannia EU-s kilépésével kapcsolatban sem.
Két órával az urnazárás után például 250 százalékkal megnőtt azoknak a száma, akik arra voltak kíváncsiak: „Mi történik, ha kilépünk az Európai Unióból?” Ez arra utal, hogy sokan nem igazán voltak képben, miről is kellett szavazniuk, vagy legalábbis nem tartották realisztikusnak, hogy a kilépés forgatókönyvével érdemben foglalkozni kelljen. Vannak, akik már előrébb járnak egy lépéssel: nagyon megnőtt a Nagy-Britanniához tartozó – és fölényesen a bennmaradást támogató – északírek érdeklődése az írországi útlevél iránt.
Beszédes az is, hogy mekkorát ugrottak a szavazás hajrájában a bevándorlókkal kapcsolatos keresések az országban:
Az eredmények hivatalos bejelentése óta a legtöbben arra kíváncsiak: „Mit jelent kilépni az EU-ból?” És vajon mi a második legnépszerűbb kérdés fél nappal azután, hogy Nagy-Britannia az EU-kilépés mellett szavazott? Az, hogy „mi az az EU?”.
"What is the EU?" is the second top UK question on the EU since the #EURefResults were officially announced pic.twitter.com/1q4VAX3qcm
— GoogleTrends (@GoogleTrends) June 24, 2016
Szintén egyre népszerűbbek az éjféli urnazárás óta azok a keresések, amelyek az 50. cikkellyel, vagyis a lisszaboni szerződésnek azzal a részével kapcsolatosak, amelyik az EU-ból való kilépésről szól. Ez a téma a cikk írásakor épp 900 százalékos népszerűségnövekedést produkált:
A „miért hagytuk el az EU-t?” is egyre több embert érdekel az országban:
Az alábbi hibaüzenetet pedig ugyan én kaptam, de akár a briteknek is szólhatna: