Csúnya vitába keveredett a gyilkos robotsofőr
További Tech cikkek
- Olyat hibát produkál a Windows, hogy garantáltan mindenki kiugrik a székéből
- Könnyen megeshet, hogy a Google kénytelen lesz eladni a Chrome-ot
- A Huawei hivatalosan is bejelentette, előrendelhető a Mate 70
- Lesöpörheti Elon Musk X-ét a Bluesky, már a Google is relevánsabbnak találja
- Ezek a leggyakrabban használt jelszavak – érdemes változtatni, ha ön is használja valamelyiket
Napok óta civakodik egymással a Tesla és a Mobileye, ami biztosan nem tesz jót az önjáró autók megítélésének. A nyilvános szópárbaj legutóbbi fordulójában a Mobileye vágta a Tesla fejéhez, hogy valótlanságokat állít és inkorrektül jár el a köztük zajló szakítás ügyében, és nagyon úgy tűnik, hogy az autógyártó
A Tesla és a Mobileye a floridai baleset nyilvánosságra kerülése után jelentették be, hogy elválnak útjaik. Ez volt az a baleset, amelyben az Model S autó félautomata módban belehajtott egy keresztbeforduló kamionba, mert a tűző napfényben nem ismerte fel, és nem lassított.
Először úgy tűnt, hogy ezzel véget is ér a történet, de a Tesla szeptemberben kiadta az Autopilot nevű robotsofőr 8. verzióját, amely az eddigieknél nagyobb mértékben támaszkodik az autó beépített radarjára (annak ellenére, hogy korábban mindvégig azt hangsúlyozta, a kamera bőven elég az önálló kormányzáshoz).
Múlt csütörtökön viszont azt közölte a Mobileye, hogy
Erre reagálta azt a Tesla szóvivője, hogy az autó kézikönyvében világosan leírják, hogy minden felelősség a sofőrt terheli, és aki a komány mögött ül, annak a robotsofőr működése közben is folyamatosan figyelnie kell, mintha csak ő vezetne.
A Mobileye azt is közölte, hogy amikor a Tesla megállapodást kötött velük 2015 májusában a robotsofőr használatáról, akkor még arról volt szó, hogy a vezetést segítő technológia csak úgy működik, hogy a sofőrnek a kormányon kell tartania a kezét, ami garantálná, hogy a sofőr tényleg odafigyel a vezetésre. A Mobileye ugyanis aggódott az elengedett kormánnyal történő vezetés veszélyei miatt. Mindezek ellenére a Tesla úgy vezette be az Autopilotot, hogy az kormányra tett kéz nélkül is működik.
Erre a Tesla rátett még egy lapáttal, és azzal vádolta meg a Mobileye vezetőségét, hogy kényszeríteni akarták az együttműködés folytatására, miután az izraeli cég megtudta, hogy a Tesla elkezdett szakértőket toborozni, és a házon belül akarja folytatni a szenzorok és a vezérlés fejlesztését. Erre mondta azt a Mobileye pénteken, hogy a Tesla hazudik, és hogy ők nem sokat tudnak arról, mi zajlik a pertnerüknél.