Mélyrepülésben a Windows 10
A legfrissebb piaci számokat nézve kicsit aggasztónak tűnik a Windows 10 jövője. Amíg a szoftverfejlesztő cég ingyenesen terjesztette a legújabb operációs rendszerét (mi tagadás, kissé agresszívan, felidegesítve nem kevés felhasználót), addig egész szép számokat tudtak produkálni, és a nagyratörő tervek egymilliárd gépre vizionáltak Windows 10-es oprendszert.
2016 júliusának végén azonban véget ért az ingyenes upgrade-időszak, és a terjedés is belassult: szeptember végére körülbelül 400 millió gépen futott az új Windows, ami fele se a kitűzött milliárdos célnak.
Mostanra viszont olyannyira távoli cél lett az egyeduralom, hogy kimondható: visszájára fordult a terjedés, a Windows 10 aránya csökkeni kezdett, sok felhasználó downgradelt, azaz visszatért egy korábbi operációs rendszer használatához, jelenti a betanews. Októberben 22,99 százalékról 22,53 százalékra esett vissza a Windows 10 részesedése a globális oprendszertortából, és ezt csak icipicit sikerült feljebb tornászni a hó végére: 22,59 százalékon áll a részesedés, míg például a Windows 7 48,27 százalékról 48,38 százalékra, a Windows 8.1 pedig 7,83-ról 8,40 százalékra emelkedett.
A Microsoftnál valószínűleg nem túl boldogok az eddig produkált számoktól, főleg, hogy nagy reményeket fűztek a nemrég bejelentett frissítésekhez, így a 3D felhasználásokra fókuszáló Creators Update csomaghoz.