Adathalászok próbálkoznak az MKB ügyfeleinél
A levélben levő linkre kattintva a bank online felületével ránézésre teljesen megegyező hamis oldalra jutunk, ami valójában egy koreai szerveren található. Bár a grafikai elemek megegyeznek az igazival, az url-mezőben a biztonságos https protokoll hiánya, és a cím előtt szereplő http://218.38.136.38 rész árulkodó lehet, hogy nem a valódi oldalon járunk. Az itt megadott adatok a levelet terjesztő csalók birtokába jutnak.
Magáról a csali levélről rutinos internetezők számára szinte kiabál, hogy átverésről van szó (nincs megszólítás, nincsenek ékezetek a szövegben, a megfogalmazás élesen elüt egy szokásos banki ügyfélszolgálatos levél stílusától), de kezdő netezők bedőlhetnek neki.
Az MKB dicséretesen gyorsan reagált az adathalász próbálkozásra, és a weboldalukon jelzik is, hogy nem valódi az adatokat kérő levél. Hozzáteszik azt is, hogy a bank online intézett tranzakciókhoz egy ideje már kötelezően sms-ben küldött kódot használ megerősítésként, így a csalók akkor sem tudnak hozzáférni az ügyfelek számláihoz, ha azok óvatlanul megadták a hamis weboldalon a felhasználónevüket és jelszavukat. A bank tájékoztatása szerint egyetlen ügyfélnek sem származott kára az incidensből.
Ennek ellenére, mivel az ember hajlamos több helyen is ugyanazt a jelszót használni, aki bedőlt a trükknek, jobb ha mindenhol megváltoztatja az adathalászokhoz került jelszavát.