Minden fontos internetes trükköt megtanítanak a chicagói hekkerakadémia hallgatóinak, de nem az a cél, hogy többen tudjanak adatbázisokat feltörni és személyes adatokat ellopni. Az alapítók éppen ennek az ellenkezőjét szeretnék elérni: azt szeretnék, ha az akadémián végzők a veszélyes hackerek fejével gondolkodva mindig egy lépéssel előttük járjanak, írta a Christian Science Monitor című napilap szerdai száma.
A bostoni lap szerint az erkölcsös hekkerakadémiát ugyanaz az egyre növekvő igény hívta létre, amely a szaporodó infóbiztonsági cégeknek is megélhetést nyújt: a kormány és az üzleti szféra egyaránt óvni igyekszik érzékeny adatait az egyre agyafúrtabban támadó internetes betörők és rablók ellen.
Szakértők szerint ma már kevés vírus okoz világméretű pusztítást, de továbbra is tartani kell a célzott támadásoktól, például a bankok, hitelkártyacégek és magánszemély ellen irányuló adathalászattól. Ma már kevesebb a céltalan rombolást okozó hekkerkedés, inkább szervezett internetes bűnbandák működnek pénzügyi visszaélések elkövetésére. A Symantec biztonsági cég 2006 első felében több mint 150 ezer adathalász (phishing) támadást észlelt, ami 81 százalékkal haladja meg az előző félévi támadások számát. A Computer Economics magazin szerint 2005-ben 14,2 milliárd dolláros kárt okoztak a vírusok és a kódfeltörések, és előreláthatólag 2006-ban is ekkora méretű lesz a kár. (Adathalászatról szóló összeállításunk itt olvasható.)
A veszélyek elhárítására a cégek mind gyakrabban íratják be számítógépes szakembereiket különböző biztonsági tanfolyamokra, az újonnan alakult Hacker Akadémiára is, ahová már a Szövetségi Nyomozó Iroda, az FBI, valamint a nemzeti űrkutatási hivatal, a NASA szakértői is jelentkeztek.