Fényre csúnyuló lemez
Körülbelül 8 órányi használat után a DVD teljesen használhatatlanná válik. A gyártók állítása szerint az ilyen lemezek használata veszélytelen, nem károsítja sem a környezetet, sem a lejátszóberendezéseket.
A környezetvédőket ezzel persze nem lehet megnyugtatni. Őket ugyanis az így képződő igen nagy mennyiségű veszélyes anyagokat is tartalmazó hulladék kérdése foglalkoztatja.
A New York Times értesülése szerint a gyártó vállalja az elhasználódott DVD-k újrafeldolgozását. Kérdés persze, hogy hogyan jut vissza a gyártóhoz az ingyenes DVD földi maradványa?
A médiaipar óriási lehetőséget lát az új technológiában, hiszen egy filmréteg felvitele lényegesen olcsóbb, mint különböző másolásvédelmi eljárás kidolgozása, licencelése. Mivel a gyártók állítása szerint a fényérzékeny filmréteg semmiféle lejátszási problémát nem okoz, ezért az önmegsemmisítő DVD alkalmas zene, kép, vagy szoftverek tárolására is.
Jogi problémák
A környezetvédelmi aggályokon túl persze vannak jogi és etikai vonzatai is a dolognak. Ha nem csak reklámcélú termékeket látnak el ilyenfajta védelemmel, hanem egyéb termékeket, pl.: szoftvereket, elektronikus könyveket, filmeket, stb. Kérdéses, hogy van-e joga a gyártónak arra, hogy szándékosan "elromló" terméket adjon el. Mi a helyzet akkor, ha a vásárló a zene hallgatását megszakítja, és csak másnap, vagy harmadnap érne rá folytatni azt?
Elektronikus könyv, vagy folyóirat esetében lehetetlen lenne a rajtuk tárolt információ eltárolása, későbbi összevetése más adatokkal. Könnyen megvalósítható vele az orwelli "álom", ahol bizonyos időközönként átírják a történelmet visszamenőleg is.