Ha Exchange szerveren keresztül használjuk a programot, fontos tudni, hogy többnyire meghatározott méretű postafiókot biztosítanak számunkra a rendszergazdák. Ha ez betelik, sem nem küldhetünk, sem nem fogadhatunk új leveleket, hogy a többi szolgáltatásról ne is beszéljünk.
Leghamarabb a levelezési mappák szoktak betelni. Érdemes tehát egyrészt a levelezési mappák, másrészt a bennük tárolt elemek méretét figyelni.
Egy mappa méretét úgy tudjuk lekérdezni, hogy ráállunk a mappa nevére, és lenyomjuk az egér jobb oldali gombját. A megjelelő listából válasszuk ki az Adatlap elemet. Az Általános fülön megtalálható a Mappa mérete gomb. Ennek lenyomásával tudhatjuk meg mappánk, illetve almappáinak méretét.
Ha ez a méret túlságosan közelít a rendszergazda által megadotthoz, valamilyen módon meg kell szabadulnunk a felesleges adatoktól.
Annak eldöntéséhez, hogy mely levelek foglalják el a legtöbb helyet, érdemes megjeleníteni az egyes elemek méretét.
A méret bekapcsolása a Mezőválasztó megjelenítése után lehetséges. Ez a legegyszerűbben úgy érhető el, hogy a lista valamely mezőnevén lenyomjuk az egér jobb oldali gombját, és onnan választjuk ki.
A Mezőválasztó mezői közül ki kell választani a Méret elemet, és oda kell húzni a mező nevek közé, ahol látni szeretnénk.
A méret feltüntetésével megtudhatjuk, hogy melyek azok az elemek, melyek a legnagyobb helyet foglalják, melyek törlésével érhetjük el a legnagyobb eredményt.
Figyelem!
A Delete billentyűvel való törlés a leveleknek csak a Törölt elemek mappába való áthelyezését jelenti, nem csökkenti a szerveren való helyfoglalást. Az ilyen leveleket vagy onnan is törölni kell, vagy eleve a Shift+Delete billentyűkombinációt kell választani a végleges törléshez. Ez utóbbi használata azonban igen nagy körültekintést igényel, hiszen a hibás kijelölésből eredő téves törlés a későbbiek során már nem korrigálható.
Az esetek túlnyomó többségében a leveleink zömére később is szükségünk van. Törlés helyett érdemes a leveleinket olyan helyre másolni, ahonnan szükség esetén bármikor hozzáférhetünk tartalmukhoz. Ennek egyik módja a személyes mappafájlok használata. Cikkünk következő részében erről lesz szó.