A kártékony programot tartalmazó email feladója rendszerint egy bizonyos Wendy, aki a levélben egy erotikus történetet részletez és a meztelen fotóit ígéri. A csatolt fájl azonban maga a vírus, amely az elindítása után azonnal továbbítja magát az összes elérhető email címre. A program később támadást intéz néhány előre megadott célpont ellen; a tipikus denial-of-service (DoS) támadás során elképesztő mennyiségű adattal árasztja el a címzett postaládáját.
Mindezek után a vírust aktiváló felhasználó kap egy emailt, mely szerint az általa megrendelt gyerekpornót tartalmaz CD-t hamarosan elküldik a korábban megadott postai címre. Az üzenet szerint a rendelés egy válaszlevéllel lemondható.
Természetesen ezúttal nincs szó valódi gyermekpornográfiáról, a felhasználó - feltehetően gyalázkodó és szitkozódó - üzenete az egyik előre betáplált célponthoz érkezik,
Nem az első támadás
"Ez már a harmadik olyan Mimail változat, amely megpróbál leszámolni velünk. Elképesztően sok internetező küld nekünk levelet a gyermekpornót tartalmazó CD-k miatt, amely állítólag tőlünk lett megrendelve " - mondta Steve Linford, a spamelők kiiktatásán munkálkodó Spamhaus Project alapítója. A Spamhaus rendszereit hétfőn támadta meg a Mimail.
Linford szerint három spamelő banda gyanúsítható a féreg elkészítésével.
"Ezek a fickók trójai programokat írnak, DoS támadásokat intéznek a rendszereink ellen és lopott hitelkártyaszámok értékesítésével szerzik a pénzüket" - mondta Linford.
A vírusszakértők szerint a Mimail hatása kimondottan enyhe volt az idei nyár rekordereihez képest, amelyek valósággal megbénították az internetet. Graham Cluley, a Sophos vírusirtó cég szakértője elmondta: csupán néhány tucat bejelentés érkezett, ugyanakkor egyre több bizonyíték támasztja alá azt a feltételezést, hogy a spamelők és a vírusírók együttműködnek.
A biztonságtechnikával foglalkozó informatikusok már korábban felfigyeltek arra, hogy a spamelők a vírusírók taktikáját alkalmazzák a legnagyobb kritikusaik elhallgattatására. A kéretlen reklámlevelek ellen küzdő szervezetek feketelistákat készítenek az ismert spamelőkről, amelyek segítségével az internetszolgáltatók automatikusan letilthatják a tőlük érkező leveleket. Mindez nyilván nem tetszik a spamelőknek, akik ebből szeretnének megélni.