Az informatikai szektort sem kímélő válság nem csökkentette az egyetemeken tevékenykedő doktoranduszok kutatói kedvét. A jövő kutatói, feltalálói, leendő startup vállalkozói találkoztak a hét elején a XXX. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, Budapesten. A hazai felsőoktatás legnagyobb innovációs eseményén 15 szekcióban mintegy 200 hallgató mutathatta be kutatási eredményeit a szakértő zsűri előtt. A három napos rendezvénynek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Kara adott otthont.
A hagyományos informatikai témákon kívül számos kutatás foglalkozott a kereső- és szoftvertechnológiai, a robotika, a számítási felhők, a hálózati kommunikáció, az adatátvitel elméleti és gyakorlati kérdéseivel. Külön szekciót szenteltek az infokommunikáció, a bioinformatika és infobionika, a gazdasági- és mobilinformatika felderítetlen területeinek. Több előadás a legmodernebb biotechnológiai kérdéseit járta körül, mivel ezek egyre inkább az informatika határterületeként kezdenek bevonulni a tudományba.
A konferencián bemutatott 121 pályamunka között 15 első helyezést osztott ki a 40 tagú zsűri. A legjobbak között sokan foglalkoztak olyan fontos kérdésekkel, egzakt problémákkal, amelyek valamely valós igényre igyekeztek válaszokat keresni, mint például az új generációs beszédszintetizátor, vagy a magzati szívhangokban jelentkező, született szívbetegségekre utaló zörejek felderítése.