Verseny
A sunnyvale-i központú AMD a 486-os széria kifutása óta K betűvel jelöli processzorcsaládjait. Addig az AMD termékei ugyanazt a nevet kapták, mint az Intel processzorai, a generációváltáskor azonban az Intel levédte új termékének, a Pentiumnak a nevét. Az AMD erre megalkotta saját processzorát, melyet K5 néven vezetett be a piacra a kilencvenes évek közepén.
A két társaság párhuzamosan fejlesztett, az Intel kidobta a P6-ot, mely Pentium II-ként és III-ként ment át a köztudatba, az AMD pedig megalkotta a K6-ot, K7-et (Athlon, Duron), majd a K8-at (Opteron, Athlon 64).
Szeparálnak
A társaság már megkezdte az átszervezést. Külön tervezőcsoport dolgozik a szervereken, más foglalkozik a notebook-csippekkel, és más az asztali processzorok fejlesztésével, megint mások felelősek az olcsó, internetezésre szánt szegmens bővítéséért. Ráadásul erősítést is szereztek. Weber elmondta, hogy átcsábították az IBM és a Sun Microsystems néhány tervezőjét.
Az első K-nélküli chipek megjelenéséig 2005 második feléig kell várnunk, az AMD ekkor dobja piacra első kétmagos processzorát, melyet szerverállomásokhoz fejleszt ki. Eddig ez a project futott K9 néven. Egy évvel később pedig megjelenik a Pacifica, mely megerősített biztonsági szolgáltatásokkal, és a "virtuális technológiának" köszönhetően egyszerre akár több operációs rendszer futtatásával áll majd a felhasználók rendelkezésére.