A kisebbik processzorgyártó egyik magas rangú vezetője, Dirk Meyer elismerte, hogy sikerült tökéletesen elszúrni a Barcelona kódnevű négymagos csip bevezetését. A szerverekbe szánt processzor féléves késéssel került piacra, majd a szállításokat le kellett állítani a hibás tervezés miatt. De ha a csipek nem fagynának le időnként, akkor sem lenne rózsás a helyzet: számolási teljesítményben messze elmaradnak az Intel négymagosaitól, még ha azok valójában csak kétszer kétmagos processzorok is.
Vall
"Nem sikerült időben szállítanunk a csipeket", ismerte el Meyer. "Abban bíztunk, hogy több százezer négymagost tudunk piacra dobni, de csalódnunk kellett".
Persze legalább ennyire csalódottak azok partnerek, akik sokat vártak a valóban négymagos processzorokra, de azóta is csak várnak, és várnak.
"Elszúrtuk, és nagyon megalázottnak érezzük magunkat az eset miatt. De tanultunk a hibáinkból, és többet nem követünk el hasonlót", mondta a szakember. "Egy rakás dolgot jól csináltunk, de egyvalamit nem", vallotta be Meyer, kár, hogy ez az egyetlen hiba veszélybe sodorta az egész cégcsoportot. Mindenesetre a szakember ígéretet tett arra, hogy rövidesen kijavítják a Barcelona összes hibáját.
Pár hete derült ki, hogy a négymagos Opteron és asztali társa, a Phenom rövid távon biztosan nem tudja megoldani az AMD aggasztó pénzügyi helyzetét: a kezdetben nagyon ígéretesnek tűnő K10 architektúrára épülő processzorok bevezetését mintha átok sújtaná a processzorgyártónál.
A gyártási nehézségek miatt először el kellett halasztani az új csipek premierjét, ráadásul a problémákat a mai napig nem sikerült teljesen elhárítani, ezért a még nagyobb presztízsveszteséget elkerülendő a gyártó nemrég felfüggesztette a K10-alapú szerverprocesszorok szállítását. Az asztali változatoknál ugyanúgy fennáll a TLB-logikát érintő, egyébként régóta ismert hiba, mely akár a számítógép lefagyásához is vezethet – ezt egyelőre a mikrokód frissítésével orvosolja az AMD, ez azonban lassíthatja a rendszert.