További Hardver cikkek
Az Anoto-papír gyártását tekintve semmiben nem tér el az úgynevezett hagyományos papírtól. Mégis van különbség? Árnyalatnyi. Éppen annyi, amit egy kevés nyomdafesték okoz. Az Anoto internetes papíron szabad szemmel alig látható apró pöttyök vannak, melyeknek mintájából rakja össze egy processzor később az írásképet. A pöttyök 0.3 milliméterenként követik egymást, helyzetükből a toll egy processzor segítségével számolja ki pillanatnyi pozícióját.
A trükk tehát a papír, illetve az azon található mintázat. A tollba épített vizuális érzékelő tehát nem scanner, a papíron megjelenő tintát nem is látja (az csupán a kényelmet szolgálja), csupán a pöttyöket. A toll tehát pozíciókat tárol, nem egy képet. Az eltárolt adatot a legközelebbi Bluetooth eszköz segítségével továbbítja az Anoto-szervernek. A szerveren tárolt térkép alapján kikeresik, hogy az adott rész kihez tartozik. Ha csak egy szimpla lap, akkor a megadott eljárás a rubrikába tett jel alapján folytatódik, az írás faxként vagy éppen e-mailben jelenik meg valahol. Egyéb esetben a gép azt találja, hogy a toll éppen arra a területre írt, ami egy csomagküldő szolgálat tulajdona, és a toll gazdája épp vásárolt valamit. Az ügy innentől tiszta, a gép közvetíti a megrendelést az áruháznak, és a termék már úton is van.
Az Anoto üzlete tehát egyáltalán nem a papírgyártás lesz. A cég székhelyén mindössze a térkép elkészítésével foglalkoznak, illetve a kész részeket eladják különböző érdeklődőknek. A jelenlegi állás szerint az Anoto által előállított térkép körülbelül az Egyesült Államokéval egyenlő, talán egy kicsit nagyobb, de az Anoto píárosai szerint a munkatársak minden reggel úgy köszönnek, hogy "mekkora ma a térkép?".
Az Anoto-toll |