További Hardver cikkek
Ugye mindenkinek van olyan ismerőse, aki kéne-nem kéne alapon osztályozza a világot? Aki ha múzeumba megy, csak azt nézi, melyik festmény mutatna jól otthon az előszobában, az operaénekeseket meg annak alapján rangsorolja, hogy melyiket dugná meg legszívesebben? Bár mindeddig tartózkodtunk a szubjektív nyáladzástól, és igyekeztünk szigorúan szakmai alapon megítélni a világ egyik legnagyobb szórakoztató elektronikai vásárát, a CES utolsó napján itt az ideje, hogy aláereszkedjünk a konzumerizmus legsötétebb bugyraiba, és felhozzuk azokat a kincseket, amelyek társaságában szívesen mutatkoznánk 2007-ben. Persze márciusnál nem tovább, mert akkorra úgyis minden elavul. Addig is itt az a tíz kütyü, ami nélkül nem lehet élni. Vagy lehet, csak értelme nincs.
10. Mobiltelefontartó – Nicole Miller, New York
Nicole Miller, az ismert New York-i divatdiktátor újabban mobiltokokban is utazik - modelljei jóval elegánsabbak és trendibbek, mint a tartókra szakosodott összes többi cégé együttvéve. A CES-en kiállított kollekcióban van szőrös, bőrös, szúrós, rojtos és retikül alakú mobiltok is; az excentrikus külső elengedhetetlen abban az esetben, ha valaki a Fifth Avenue-n szeretné csak úgy előkapni a telefonját. Mivel férfiaknak szánt modellek nem nagyon vannak, jó, ha nő az ember, vagy legalább rendelkezik egy nőismerőssel, akit meglephet egy eredeti Nicole Millerrel.
9. Vízijármű – Pool Shark
A Pool Shark gumicsónak és úszógumi keresztezéséből született, elektromos meghajtású vízi járművei elsősorban a CES távol-keleti látogatói között arattak osztatlan sikert, bár ahhoz egy jó szemű, érzékeny kultúrantropológusra lenne szükség, hogy kiderítsük, mit esznek Ázsiában a felfújható medencekellékeken. Az ezüstszínű modellek között van fotel alakú, amelyet a combok közé vett kormánnyal lehet irányítani, és van olyan is, amelyet a két oldalon egy-egy joystick mozgat. A bemutató videó szerint a Pool Shark termékei nagyszerűen használhatók vízidodzsemként, de itt az ütközés következményekkel jár, nem úgy, mint a vidámparkban.
8. Teleszkóp digitális kamerával – Celestron
A Celstronra már a tavalyi CES idején is felfigyeltünk, a cég akkor mobil planetáriummal állt elő, amely az abszolút kezdőknek megmutatja, merre van a Göncölszekér meg a Fiastyúk. A most bemutatott VistaPix a valóságosnál tizennégyszer közelebb hozza a messzeséget, és fel is veszi videóra. Igaz, a beépített kamera csak 3,1 megapixeles, de ez a szomszédok tevékenységének részletes dokumentáláséhoz épp elég. Aztán mehet az egész a YouTube-ra.
7. Fémdetektor - Teknetics T2
Aranykereső szerszámot leginkább csak habókos kalandorokat bemutató természetfilmekben lehet látni, ezért jó, hogy a Teknetics az átlagemberhez is közel hozza a könnyű gazdagodás reményét. A Teknetics T2 nem sokkal nagyobb, mint egy horgászbot, tehát könnyen szállítható, ráadásul egyszerűen kezelhető eszköz. Igaz, nem ígér olyan gyors meggazdagodást, mint a léha Las Vegas – a fémkeresés a rulettel ellentétben időrabló, fáradságos munka. De nem kell feltétlenül aranyra menni, biztosan sokan örülnének néhány ókori vasdarabnak vagy egy világháborús tanknak is.
6. D-box szimulátorülés
Végre egy otthon is használható szimulátorszék autóversenyes játékokhoz. A Voodoo standján bemutatott D-box a lehetőségekhez képest viszonylag realisztikusan utánozza az autózás élményét: ha a szegélykőre fut a kocsi, megdobja a sofőrt, ha a kanyarba ér, bedől, ha meg felkenődik a falra, megráz. A cég standra telepített alkalmazottja elmondta, hogy a fémpedálokkal és kézi sebváltóval felszerelt készülékből sajnos csak összesen tíz darab létezik prototípus formájában, de ha valakinek van 15 000 dollárja, simán legyártják neki rendelésre.
5. Billentyűzet – Logitech Dinovo Edge
A Logtitechnek mindig is voltak jó találatai billentyűzetügyben, de a Dinovo Edge minden eddiginél meggyőzőbb, slim and sleek, ahogy mifelénk Vegasban mondják a jobb nőkre. Felül fekete, alul alumínium, a billentyűmechanizmus határozott, mégsem kemény, és a kiegészítő gombok nem karácsonyfadíszek, hanem egyszerű, funkcionális, elegáns darabok. Némelyikük érintésre még ki is világosodik, aztán meg fokozatosan elhalványul. Ha a luxusmagánjeteken lenne billentyűzet, az pont ilyen lenne. A Logitech másik felső kategóriás klaviatúrája, a gamereknek szánt G 15-öse inkább brutális, mint elegáns, úgyhogy az játékhoz kéne, de csak titokban.
4. Karóra, fülhallgató – Skullcandy
A deszkás-undegroundos-graffitis közönséget célzó Skullcandynek már a standja is figyelemre méltóan elüt a CES többi kiállítójáétól. A feketére festett, koponyákkkal dekorált helyszínen fekete dj játszik fekete zenét fekete Pioneer-szetten – üdítő fekete sziget a csicsás logótengerben. A Scullcandy legvonzóbb termékei a szolid halálfejjel díszített karórák, az egyik, jó anyagból összerakott, súlyos darab klasszikus kronométert mintáz, csak a négy kiálló gomb nem az időt állítja, hanem a lejátszót kezeli. Az órához csatlakozó, szintén szolid halálfejes fülhallgató automatikus belépőt jelent bármely Nirvana tribute band koncertjére, de az operából sem zavarnak ki vele, mert messziről simán elhihető róla, hogy Rolex.
3. Mobiltelefon - iPod
Egyszerű, ránézéses módszerrel megállapítható, hogy idén Las Vegasban az olyan minibillentyűzettel felszerelt, kohásztenyérnyi mobiltelefonok a menők, mint a Blakckberry, a Palm, a Blackjack vagy a Nokia E sorozata. Lehet, hogy Las Vegas a világ közepe, de Las Vegas nem a világ. Nincs is olyan messze innen például San Francisco, ahol a CES-től magát hagyományosan távol tartó Apple épp ilyenkor rendezi éves buliját, a Macworld Expót. Márpedig a napokban a Macworld Expón az Apple bemutatta Nano-mintájú, érintőképernyős mobiltelefonját, amelyen gyakorlatilag egyetlen billentyű sincs. Amikor hivatalosan is megjelenik, gyorsan kell venni egyet, aztán amikor már mindenkinek ilyen lesz, eladni, és venni az árából három billentyűzetest, ami addigra kimegy a divatból.
2. Myvu videószemüveg
A virtuális szemüvegek soha nem szoktak jól sikerülni, általában tízperces használat után okoznak hasogató fejfájást, és ha meglátják bennük az embert, büntetésből még jól ki is röhögik. A Myvu nevű médiaszemüveg talán az első, amit szégyenérzet nélkül fel lehet venni. Igaz, viselője kívülről úgy néz ki benne, mint egy elrontott karakter a Star Trekből, de a képe tökéletesen éles, és az integrált fülhallgatókkal sincs semmi baj. A legjobb, hogy a Myvu alól ki lehet látni, és ehhez meg sem kell mozdítani a szemüveget, elég máshová fókuszálni, és real time bejelentkezik a való világ. Ha azt meguntuk, refocus, és folytatódhat A szökés második évfolyama, egyenesen a Torrentről. Utcára talán túlzás, de a Las Vegas-Cincinnati járaton mindenki irigyelni fogja, a Cincinnati-New Yorkon kérdéseket tesznek fel róla, a New York-Budapesten meg leütnek érte.
1. Egy deathmatch Fatal1ityvel
Azt, hogy Fatal1ty mit művel a Quake 4 arénában, azt nem lehet szavakkal leírni. A jelentkezők – egyikük sem ma kezdte - mint vágóhídra készülő marhák ültek a gép elé. Az első, aki megkapta a magáét, egy J. Turtle nevű látogató volt, aki 32 – mínusz 2-re kapott ki Fatal1tytől úgy, hogy egyetlen árva fraget sem sikerült bevinnie. A meccset végig közvetítette egy hivatásos szpíker, aki Szepesy Györgyöt megszégyenítő érzelmi töltettel kommentálta az eseményeket, aztán gyorsinterjú készült a játékosokkal: a kissé nagyra hízott, Fatal1tyvel körülbelül egykorú J. Turtle elmondta, két napja vár rá, hogy visszavághasson a megalázó vereségért, amit a nyitónapon elszenvedett, és bár hülyén hangzik, elégedett a mostani eredménnyel.
A következő áldozat, aki Justinként mutatkozott be, a meccs előtt azt nyilatkozta, reméli, hogy sikerül 0-ra kihozza a meccset, tehát már azt is szép eredmények tartaná, ha nem kerülne mínuszba. A hahotázó közönséget a műsorvezető azzal hűtötte le, hogy ez Fatal1ty ellen igenis tiszteletre méltó célkitűzés, volt már, aki ilyesmit várt magától, őt mínusz 16-ra nyomta le a bajnok. A jó Justin végül megúszta 14- mínusz 6-tal, de úgy, hogy Fatal1ty a meccs jó részében körfűrésszel alázta halálra, félkézzel. A meccset követő kérdésekre válaszolva Fatal1ty elmondott egy apró titkot: a különböző fegyvereket mindenképpen rá kell bájndolni a billentyűkre, mert aki az egérgombbal vált – itt Justinra nézett -, 1-1,5 másodpercet is veszít, miközben a billentyűkkel való váltás mindössze 200-300 milliszekundumba kerül. Ezt jó lesz nem elfelejteni.
Hölgyeim és Uraim,
Önöknek semmi érzékük a szerencsejátékokhoz. Kérem, a jövőben tartsák magukat távol Las Vegastól, ha erre vetné önöket a sors, inkább kerüljenek Kalifornia felé, és ha tehetik, űzzenek szellemi aktivitást nem igénylő sportokat, én a keserű tapasztalatok alapján a bordásfalat és a medicinlabdát merném ezen a ponton javasolni. Elbuktuk ugyanis.Mint emlékezetes, arra kértük önöket, szavazzanak, a piros vagy a fekete színt játsszuk-e meg naponta a ruletten tíz dollárral, míg itt állomásozunk Vegasban. Nos, önök szavaztak, háromszor is: első ízben a pirosra, elsöprő fölénnyel, nem is jött be, a fekete 4-es keresztülhúzta minden számításukat. Másodszor gyáván a feketére, hátha jóvá tehetik a malőrt, és sikerült, nyertünk 10 dollárt. Bár a nyereményt a feketén hagytuk, és azon nyomban el is veszítettük, joggal gondolhattuk, hogy egálban van a szerencse és a kollektív intelligencia, így új szavazást hirdettünk. Kár volt.
Önök harmadszorra ha kevés szavazatkülönbséggel is, de a feketére szavaztak a piros ellenében (402-399), így az Aladdin kaszinó krupiéja látszatra sajnálkozó, valójában kárörvendő mosollyal és széttárt karokkal nyugtázta, ahogy a golyó megállapodik a 25-ösön. Ha nem tudnák, elárulom. A 25-ös, az piros. Vegasi idő szerint szerda este, otthon csütörtök reggel a kollektív intelligencia vereséget szenvedett a vaksorstól, és erről senki más nem tehet, csak önök. Emlékeznek még közös jelmondatunkra? Hogy együtt sírunk, együtt nevetünk? Visszavonom.