
További Hardver cikkek
Logikusan végiggondolva persze ki a fenének jutna eszébe ráragasztani a lábára a Nike és az Apple távolságmérőjét, egyáltalán ki fut mezítláb?
Abebe Bikila például mezítláb futott, így nyert aranyérmet az olimpián, maratoni futásban, szóval mégsem elvadult az ötlet. De a Sport Kit amúgy is sokakat megmozgat, a legtöbb kocogót érdekli, hogy mennyi kalóriát égetett el, hány kilométert futott, nem csak azokat, akik a Nike valamelyik cipőjét használják.
A beszeljukMac fórumára belinkelt írás szerint teljesen mindegy, hogy mibe, hova rakjuk, a gyorsulásmérő működik. A szöveghez képek is tartoznak, ezekből kiderül, hogy Podophile fogta a kütyüt, és hozzáerősítette a cipője nyelvéhez. Saját bevallása szerint a módszer 98 százalékos pontosságú, tehát nagyon megbízható.
A gyorsulásmérő még nálunk van, találtunk mindenféle cipőt is, úgyhogy kipróbáltuk.
Nike + iPod
Így viszont nyugodtan megvezethetjük a környezetünket: mivel nincs más logikus magyarázat, elhiszik nekünk, hogy a térlátásunknak köszönhetően tudjuk a lefutott távot méterre pontosan. Mielőtt kimondjuk az eredményt, nézzünk hosszasan a startvonal mellett hervadozó aprócska fát, esetleg nyújtsuk ki felé hüvelykujjunkat is, mintha méricskélnénk. Sokan akarnak majd barátkozni velünk.
legalább 25 ezer forint |
Szimpla cipő + iPod

Bár a módszer nem különösebben tartós, a kísérlethez pont elég, és ha kiderül, hogy a kütyű így is pontos, már érdemes lehet bevarrni, vagy valamilyen tépőzáras módszerrel biztonságosabban rögzíteni. Nekiiramodtunk a futásnak, és meglepődtünk, amikor azt láttuk, hogy kevesebb mint tízszázalékos az eltérés, kalibrálás nélkül. Az otthoni cipő tehát bizonyított.
akár már 1500 forinttól |
Bőrcipő + iPod

5000 forinttól |
Szandál + iPod

1000 forinttól |
Ragasztó + iPod

Elkezdtünk futni, és az első méterek ígéretesnek tűntek: minden várakozással ellentétben az iPod számlálója nagyjából tízméterenként fordult egyet. Sajnos féltávnál elengedett a szalag, így a gyorsulásmérőt már csak egy apró cafat rögzítette a lábunkhoz. Szerencsére a módszer ennek ellenére működött: amikor felemeltük a lábunkat, a kütyü Dugovics Tituszként alávetette magát, és az egy centis, még tapadó felületbe kapaszkodott, amikor lábunk újra közelített a föld felé, az erőhatásoknak engedve visszacsapódott, így megkapta az impulzust. Kalibrálás nélkül 80 százalékos pontosságú a ragasztott gyorsulásmérő.
300 forint |
Mezítláb + iPod

0 forint |
