Rávetettük magunkat, megtapogattuk, beindítottuk, aztán az országban elsőként teszteltük a konzolt. Három játék segítségével kerestük arra a választ, valóban forradalom-e a PlayStation 3. Gyorsabb, mint az Xbox 360? Jobban néznek ki a szoftverek? Egyáltalán, mire számíthat az, aki 2006 végén akarja megvásárolni a világ legerősebb konzolját?
A Sony óriási hangsúlyt fektetett arra, hogy megértesse: a PS3 nemcsak játékgép, hanem otthoni szórakoztatóközpont. Összemértük a konzolt az egyik legjobb bluray-olvasóval, a Panasonic készülékével, és megnéztük, mire képes a 420 ezer forintos lejátszó ellen a PS3. Nagyfelbontású filmek? Nem probléma. És még képek nézegetésére is jó.
Mi csak a jelent látjuk, a programozók már a jövőt. Megkérdeztük az egyik legnagyobb hazai játékfejlesztő vezetőjétől, milyen tartalékok vannak a gépben. A Németországban is elismert Stormregion szerint a Sony elszámolta magát, és a konzol egyéves késése elképesztő ajándék volt az Xbox 360-nak. Azért készítenek rá játékot.
A Sony mindent megtett azért, hogy a PS3 legyen a nyerő. Hihetetlen processzor, futurisztikus adattároló, sosem volt memória, mindent beleraktak, amit csak lehetett. Megvizsgáltuk a konzol belsejét, és megpróbáltuk kideríteni, hogy forradalmi újítás-e a Cell, vagy látványos bukás.
Az biztos, hogy a gép baromi drága, a Sony közel százezer forintot bukik mindegyik eladott konzolon. Kérdés, hogy érdemes volt-e egyáltalán, mert ugyan kinek kell az a sok flanc? Az égető kérdések megválaszolása mellett arra is hangsúlyt fektettünk, hogy kiderüljön: miért éri meg játékgépet készíteni, ha a gyártáson dollármilliárdokat vesztenek a cégek.