A Toyota a Segwayhez hasonló járművet fejlesztett. A kétkerekű szerkezetet elsősorban bevásárlóközpontok és repterek alkalmazottainak szánja a japán cég. A Winglet nevű gép még nem tekinthető kiforrotnak, újságírók szerint láthatóan aggódott az egyik alkalmazott, amikor a múlt hét végén lezajlott hivatalos bemutató után a nagyközönség is kipróbálhatta a járgányt. Pedig a reklámszöveg szerint az irányítást bárki megtanulhatja pillanatok alatt: gyorsuláshoz előre kell dőlni, lassuláshoz hátra, irányváltáshoz a megfelelő oldalra, pont, mint a Segwaynél.
A Toyota úgy alkotta meg a Wingletet, hogy könnyű legyen megállni és fordulni vele, és a finom mozdulatokra is reagáljon. A jármű sebessége eléri az 5,5 kilométert óránként, ami egy kényelmes sétatempónak felel meg, de sokkal kevesebb, mint a Segway közel 20 kilométer per órás végsebessége. A japán modell egy töltéssel négy és fél kilométert tud menni. Egyelőre azonban a Toyota nem szeretné bárki számára elérhetővé tenni a Wingletet, még jövőre is csak a tesztüzem indul meg a japán reptereken és plázákban. A következő időszakban összegyűjtik a visszajelzéseket, és azok alapján módosítják a terméket. A Toyota abban bízik, hogy a jármű egy nap segít majd a bevásárlásban: végigvisz az üzletek közt, mert tudja, hol tudjuk megvenni, amire szükségünk van, sőt, az is előfordulhat, hogy értünk jön, ha szükségünk lesz rá, aztán feltölti magát.
A Toyota egyik vezetője elmondta az újságíróknak, hogy a vállalat új területekkel, például a robotikával kísérletezik, és a Winglet egyelőre ennyi: egy próbaprojekt, ami jól illeszkedik a Toyota stratégiájába. „Abban bízunk, hogy egy nap barátságos gépeket tudunk építeni, amik jól megférnek majd az emberekkel. A Winglet is ilyen: segít biztonságosan közlekedni” – fogalmazott az igazgató.
A szerkezet abból a robotfejlesztő központból került ki, amit tavaly vett át a Toyota a Sonytól, miután az elektronikai termékeket gyártó cég elhatározta, hogy megszabadul Aibótól, a robotkutyától, meg az egész részlegtől.