Mégiscsak klónozni próbálják az erszényes farkast
Ausztrál biológusok amerikai segítséggel megpróbálják klónozás útján "feltámasztani" a közel 70 éve kihaltnak tekintett helyi nevezetességet, a csíkos erszényes farkast, más néven tasmániai tigrist (Thylacinus cynocephalus).
Mike Archer, a New South Wales egyetem tudományos dékánja Sydney-ben 2003-ig az Ausztrál Múzeum igazgatója volt, és még ott indította el a klónozási projektet. A múzeumban fél évszázada spirituszban tartott farkaskölyök fogából és csontszövetéből akart DNS-t kivenni. Távozása után a kutatók felhagytak a tervvel, mivel úgy találták, nincs elegendő megfelelő állapotú DNS a maradványban.. Archer professzor azonban most a helyi ABC rádiónak úgy nyilatkozott, hogy nem adja fel, újraindítja a projektet.
Az utolsó tasmániai tigrist 1933-ban fogták be, és 1936-ban pusztult el egy állatkertben.. Azóta állítólag többen láttak ilyen állatot, és idén a Bulletin nevű helyi lap egy millió dollárt ajánlott annak, aki bebizonyítja, hogy nem halt ki. Óriási volt az érdeklődés, de eddig még senki sem jelentkezett az összegért. A tasmániai tigris leginkább nagy, csíkos kutyára emlékeztetet, és az Ausztrália déli partjainál fekvő szigetre érkező európai telepesek száz év alatt kiirtották, mert különösnek tartották, és féltek az egyébként rejtőzködő életet élő, emberkerülő állattól.