Mostantól végleg megszűnnének a zavaró levelek? |
A kéretlen levelek legnagyobb részét az árukat és szolgáltatásokat áruló cégek és magánszemélyek generálják Kínában. Egyes vélemények szerint a spammelők elleni lépések jól jönnek a cenzúrának is, mivel remekül alkalmazhatók politikai csoportok ellen is. A kínai ellenzék és az emberi jogokért küzdő csoportok egyre inkább alkalmazzák az internetet nézeteik terjesztésére.
Kínában az utóbbi hónapok során gyorsan nőtt az internetezők tábora, az idei év első hat hónapja során számuk megduplázódott és elérte a 17 milliót. A kéretlen körlevelek mennyisége a felhasználók táborával együtt nő, és a hivatalnokok még azelőtt szeretnék megfékezni ezt a tendenciát, mielőtt lelassítaná az ország hálózatát a rengeteg levél.
A kínai kormány korábban gyanakodva figyelte az internet terjedését, mivel esetleges felforgató eszköznek vélte. Hétfőn azonban Csiang Cö-Min elnök bejelentette, hogy az ország fejlődésének egyik fontos tényezője az internet fejlődése. Az elnök szerint a kínai gazdaság és társadalom fejlődésének elengedhetetlen eszköze az e-mail, az elektronikus kereskedelem és és a távoktatás. Kína első embere azonban elégedetlenségét fejezte ki, mivel a hálózat szerinte a hackerek, a biztonsági problémák és a félrevezető információk melegágya.