Három év után véget ért Tanya Andersen és az amerikai zenekiadó szövetség pere Oregon állam bíróságán. A kiadók (a fő vádló az Atlantic Records volt, mellettük a BMG, a Capitol Records és néhány kisebb helyi cég) azt próbálták bebizonyítani, hogy Tanya internetes fájlmegosztással nagyon sok rendben megsértette a szerzői jogaikat.
A vádat végül elejtették, és a cégeket 107 ezer dollár perköltség megfizetésére kötelezték. A fájlcserélő közösség fényes győzelemként ünnepli az ítéletet, és egy néhány hónapja született másik döntést, ahol az oklahomai bíróság hasonló módon ítélt a Capitol Records ellen és két fájlcserélő, Debbie és Amanda Foster javára (az összeg ott 68 ezer dollár volt).
Az ügynek még nincs vége a döntéssel, Ms. Anderson ugyanis viszontperelte az Atlantic kiadót. A per eredménye a precedensekre épülő amerikai jogban reményt adhat a fájlcserélőknek, akik ellen valóságos háborút indított néhány éve a zenekiadók szövetsége.
Időközben Németországban a fájlcserével kapcsolatos ügyek alatt roskadozó bíróságok miatt olyan szabályozást vezettek be, hogy csak kereskedelmi mennyiségű illegális másolat megosztásakor indítanak eljárást. A kereskedelmi mennyiség definíciója háromezer euró vagyis az eddigi tárgyalásoknál szokásossá vált 1 euró/zene, és 15 euró/film tarifákkal számolva fejenként 2999 mp3 fájlt, vagy 199 filmet illegálisan, mégis büntetlenül oszthatnak meg a német fájlcserélők.