További MP3 cikkek
AA, mint ASCII Art
Az ASCII-művészeti projektet két cseh demoscener fiatalember, Jan Hubicka és Kamil Toman indította 1997-ben. A szerzők legégetőbb problémája éppen az volt, hogy frissen vásárolt, máskülönben erősen használt Hercules monitorjaikon nem tudták megjeleníteni a Linux Texas Users Group konzolcowboykalapos pingvint formázó logóját. Nosza, kis nekiveselkedés, pizzásdobozok, kólásflakonok és számlák, majd pár nap után előállt az első image-ASCII konverter.
Ronda volt
Az első szolúció kellően ronda képet adott - nyilván a képrészleteket karakterré konvertáló eljárás kezdetlegessége miatt. Az e feletti kesergést hónapokig tartó semmittevés, majd újabb nekigrás követte. A szabadon letölthető fügvénykönyvtár legutóbbi - 1.4-es - verziója már közel egy éves. Az általa nyújtott teljesítmény elfogadható: Jan Hubicka nagy örömmel konvertolta ükapja amatőr fotóit, a megoldás sikerét azonban leginkább a rá épülő fejlesztések igazolják.
Mozgókép igazán beteg agyúaknak
A sourceforge.net-ről ingyen letölthető képkonvertáló csomag elvileg bármilyen szoftverbe behegeszthető - a karakteres Quake és a konzolos TV már nem újdonság a linuxos világban. Az AATV betűszóra keresve könnyen megtalálhatjuk az azonos nevű, debian csomagként telepíthető karakteres TV-tuner szoftvert (ami egyébként egy 19"-os monitoron már egészen nézhető), sőt létezik még Doom-klón és konzolos mpeg1-lejátszó is. De a sornak vége szakad. Az ötlet vicces, az ASCII és ANSI-grafika híveinek biztos megdobbant a szíve, de a történet itt véget ért. Az AA projektnek vége, mára játékká silányult.
|