Antik konzolok
A hazai piac elmaradottságát mutatja, hogy a használt eszközök között sok a régebbi: a Sega már 2001. tavaszán kiszállt a konzolok piacáról, és az átalakulás után kizárólag szoftverfejlesztőként tevékenykedik tovább, míg 5 használatban lévő Sony PlayStation játékkonzol közül 4 a régebbi, első kiadásúhoz tartozik.
Három gyerek, egy konzol
Annak ellenére, hogy az infokommunikációs eszközök ellátottságában általában a városok és különösen Budapest átlag feletti fejlettségét figyelhetjük meg a BellResearch elemzői szerint, addig a játékkonzolok esetén a legnagyobb befolyásoló tényezőnek a háztartás nagysága, illetve a gyermek bizonyult: a 4 fős és nagyobb és/vagy gyerekkel rendelkező háztartások közül minden ötödikben találhatunk játékkonzolt. Ezen családokban a háztartásfő jellemzően 30-50 év közötti, és 60 százalékuk legfeljebb szakmunkásképzőt vagy szakiskolát végzett.
A játékkonzol-gyártók hazai részesedése |
Az otthoni PC felhasználók jellemzően magasabb iskolai végzettséggel rendelkeznek, csak 44 százalékuk érte be középfokú szakképesítéssel. A 90 százalékban játékra is használt otthoni számítógépek 20 százalékos ellátottságával összehasonlítva, a játékkonzolok elterjedtsége magasabb a PC-vel rendelkező háztartások körében (15%), a berendezések többségét mégis a PC nélküli háztartások körében találhatjuk (185 ezer szemben a 117 ezerrel).
Kalózszoftverek
A játékkonzollal rendelkező háztartások legnagyobb részének (35%) mindössze 5 vagy annál kevesebb játékprogramja van, bár átlagosan 15 játékprogrammal rendelkeznek. A felhasználók saját bevallása szerint ezek közül mindössze átlagosan 8 darab az eredeti dobozos.