A hagyományos keresésnél egyszerűen azt vizsgálja a motor, hogy az adatbázisában szereplő oldalak közül melyek tartalmazzák az adott szavakat. Szemantikus keresésnél viszont megpróbálja értelmezni a keresőkifejezést, összefüggést találni a keresőmezőbe írt szavak között, és intelligensen válogatni a találatok között.
Ha például valaki a „fizika alapvető törvényei" keresőkifejezést írja be, a kereső automatikusan felajánl neki újabb kereséseket az ősrobbanással, a relativitáselmélettel vagy a kvantummechanikával kapcsolatban, illetve - mivel megérti a szavak közti összefüggéseket - nem ad olyan találatokat, ahol a „fizika", „alapvető" és „törvény" szavak egymástól függetlenül, véletlenül szerepelnek.
A szemantikus keresésnél a végső cél elvileg az lenne, hogy keresőkifejezések helyett folyó szöveggel, teljes mondatokban feltett kérdésekkel tudjuk a keresőt irányítani. Itt még nem tart a Google technológiája (ami egyébként nem teljesen saját fejlesztés, 2006-ban vásárolták meg az Orion nevű keresőmotort, és arra építkeztek), de a konkurensek is rendszeresen megbuktak eddig ilyen jellegű kísérleteikkel.
Hasonló technológiával próbálkozott már a Wikipedia, egy volt Google-programozókból álló csapat, és a Microsoft, bár ők még csak tesztelnek, a közönségnek még nem mutatták meg, mire jutottak.
- Budapest, XIV. kerület Bosnyák utca 14.
- Alapterület 44 m2 Szobák 2 db Vételár 47,39 M Ft
- Budapest, IX. kerület Márton utca 10.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon