A Microsoft két héttel ezelőtt kezdte meg a Windows Live Hotmail új szolgáltatásainak élesítését. A cég most egy blogbejegyzésben tájékoztatott arról – alighanem a türelmetlenebb felhasználók érdeklődésére reagálva –, hogy az átállás a kezdeti fázisban lassan halad.
Most néhány millió felhasználónál, az összes fiók kevesebb mint 1 százalékánál működik az új Hotmail. Kezdetben lassan vezetjük be az új szoftvert, hogy a fejlesztőknek megadjuk a lehetőséget annak vizsgálatára, hogy az miként fut nagyban, valós ügyfelekkel – írja Mike Schackwitz, a Windows Live csoport vezetője.
A héten újabb, eltérő konfigurációjú szervercsoportokon élesítik majd az új motort, amit eközben is folyamtosan fejlesztenek. Az élesítés a teljes rendszerben hetekig fog tartani.
Azt a cég már korábban jelezte, hogy előre nem jósolható meg, hogy egy-egy országba mikor jut el a frissítés, mivel a szerverek nem országonként vannak csoportosítva. Az eredeti elképzelés az volt, hogy még a nyáron mindenkinél megjelennek az új funkciók.
A cél az új rendszerrel az, hogy a felhasználónak ne kelljen elhagynia a megnyitott böngészőablakot ahhoz, hogy megnézze a fájlokat, amiket emailben kapott. Ezt a Silverlight, a SkyDrive internetes tárhely és az Office csomag ingyenes webes változata, Web Apps segítségével valósítják meg. A felhasználónak lehetősége lesz a nagy méretű csatolt állományokat, például fotókat, legfeljebb 10 GB méretben feltölteni a tárhelyre ahelyett, hogy azokat minden címzettnek elküldené. A linkelt vagy küldött állományokat a levelezőben aztán közvetlenül is meg lehet nézni: az Office-dokumentumokat a Web Apps segítségével, a YouTube- vagy Hulu-videókat, illetve a képeket pedig magában az üzenetben.
Az üzenetek kezelésében is lesznek újdonságok. Ilyen a sweep (a magyar változatban: takarítás) opció, amely megadja a lehetőséget az adott feladótól származó levelek egységként való kezelésére (spamek esetében kidobására), vagy a gyorsnézet, amely egérkattintásra automatikusan szortírozza a leveleket a szövegükben található kulcsszavak alapján - például a közösségi szájtokról érkező értesítőket gyűjti össze. Újdonság lesz, hogy a motor a keresőkifejezések gépelése közben javaslatokat dob fel, lehetőséget ad a levelek párbeszédszerű rendezésére, a böngészőbe integrálja a Messengert, illetve támogatja az Exchange ActiveSync-alapú okostelefonos szinkronizálást.