"Ismerjük a támadások ezen formáját, és nyomozunk is az ügyben. Tudjuk, hogy a rangos sporteseményeket célozzák meg. A Grand National lóverseny és a júliusi futball Európa-bajnokság is ezek közé az események közé tartozik" - nyilatkozta a BBC-nek az NHTCU szóvivője.
Kelet-európai hackerek?
A Guardian brit biztonsági szakemberekre és a rendőrségi vizsgálatokra hivatkozva kelet-európai, illetve orosz hackereket gyanúsít a zsarolással. A lap arra hivatkozik, hogy a régióban az internetes bűnözést szankcionáló jogszabályok túlságosan kezdetlegesek, azonban a programozók tudása megfelelően fejlett egy összehangolt támadás kivitelezéséhez.
Az Index megkeresésére Felicity Bull, az NHTCU kommunikációs vezetője közölte, míg a nyomozás folyik, nem adhat ki részletes információkat azzal kapcsolatban, hogy a feltételezésen kívül van-e birtokukban valamilyen konkrét bizonyíték a kelet-európai gyanúsítottakkal kapcsolatban, illetve hogy pontosan miért ők kerültek gyanúba.
Váltságdíjat követelnek
A fenyegetés emailen érkezik a bukmékerekhez, amelyben a zsaroló általában húsz-harmincezer fontot (7,7 - 11,5 millió forintnak megfelelő összeg) követel azért cserébe, hogy ne indítsa el a webszájt elleni támadást.
Amennyiben a szájt üzemeltetője nem fizet, a támadó olyan mértékben leterheli a megcélzott oldalt, hogy azt senki ne tudja elérni, és ezzel több ezer fontos kiesést okoz a fogadóirodának az elmaradt tétek miatt.
A SuperBowl estéjén számos fogadóirodát ért támadás
Az észak-amerikai futball bajnokság döntőjének idején, február elsején a támadások következtében több órára leállt az egyik legnagyobb ír online bukmékeriroda, a Paddy Power szervere. A fogadóiroda szóvivője a BBC-nek elmondta, több fenyegető, váltságdíjat követelő levelet is kaptak, de komolytalannak ítélve azokat, nem válaszoltak. Az iroda a támadást észlelve azonnal értesítette a rendőrséget.